کد خبر:8726
پ
نامزدهای سومین دوره جام باشگاه‌ها کتابخوانی کودک و نوجوان
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی خبر داد؛

۲ باشگاه کتاب دشتی نامزد نهایی برترین های کشور شد

حمید زارعی اظهار داشت: سومین دوره جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان با شرکت۱۵ هزار باشگاه کتاب خوانی از یکهزارو ۷۴۶ شهر و روستا کشور برگزار شده است. وی اضافه کرد: دراین رویداد سالانه که اجرای آن بین ۶ تا ۸ ماه به طول می انجامد درمرحله اول باشگاه‌های کتاب خوانی کودک و […]

حمید زارعی اظهار داشت: سومین دوره جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان با شرکت۱۵ هزار باشگاه کتاب خوانی از یکهزارو ۷۴۶ شهر و روستا کشور برگزار شده است.

وی اضافه کرد: دراین رویداد سالانه که اجرای آن بین ۶ تا ۸ ماه به طول می انجامد درمرحله اول باشگاه‌های کتاب خوانی کودک و نوجوان با حمایت تسهیل گران بزرگسال که در کارگاه‌های آموزشی شرکت کرده‌اند با حضور حداقل ۱۲ کودک یا نوجوان تشکیل می‌شود.

زارعی ادامه داد: پس از ثبت باشگاه در سامانه شبکه ترویج به آدرس: www.bookpromotion.ir اعضای آن باشگاه از تسهیلات خرید کتاب با تخفیف ۵۰ درصد بهره‌مند می‌شوند و هر عضو دست‌کم یک کتاب تهیه می‌کند.

زارعی اضافه کرد: اعضای باشگاه کتاب‌هایشان را مبادله می‌کنند و می‌خوانند و سپس درباره کتاب‌ها گفت ‌و گو می‌کنند و برای نویسندگان کتاب‌ها، نامه می‌نویسند.

وی بیان کرد: درباره کتاب‌ها فیلم‌های موبایلی می‌سازند و بهترین کتاب خوانده شده را با گفت ‌و گو و بحث انتخاب و معرفی می‌کنند.

زارعی ادامه داد: در سومین دوره برگزاری این جام آثار اعضای باشگاه پس از داوری در شهرستان و سپس در مراکز استان ها طبق شیوه نامه داوری، از هر استان ۳ تا ۵ اثر از هر بخش به دبیرخانه مرکزی در تهران ارسال شد که این آثار پس از چند مرحله داوری، ۲۱ باشگاه به عنوان نامزد نهایی و در بخش استمرار پنج باشگاه را به عنوان نامزد معرفی کردند.

زارعی اضافه کرد: از خورموج دو باشگاه کتاب خوانی گل واژه به تسهیل گری صدیقه محمدی از دبستان پردیس و باشگاه کتاب خوانی شکیبا به تسهیل گری زینب عالی نژاد از دبستان قلم به مرحله نهایی راه یافتند و نامزد انتخاب باشگاه برتر شدند.

بیشتر بخوانید
تیله آبی مجموعه داستان محمد رضا صفدری

زارعی یادآور شد: اختتامیه سومین دوره جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان ۱۴ اسفندماه جاری در پردیس سینمایی باغ کتاب تهران ساعت ۱۰ صبح برگزار خواهد شد و از برگزیدگان این دوره تقدیر به عمل خواهد آمد.

کلیدواژه : ارشادزارعیکتاب
پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید