کد خبر:8257
پ
شهریاری4

حضور دامپزشکان در جامعه نظیر اکسیژن ضروری است

نشست شهریاری، نماینده مردم دشتی و تنگستان با سرپرست دامپزشکی شهرستان دشتی با محوریت اهمیت و ضرورت فعالیت های دامپزشکی برگزار شد.

نشست شهریاری، نماینده مردم دشتی و تنگستان با سرپرست دامپزشکی شهرستان دشتی با محوریت اهمیت و ضرورت فعالیت های دامپزشکی برگزار شد.

 

به گزارش خورموج نیوز، نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی در نشست با سرپرست دامپزشکی شهرستان دشتی از انجام فعالیت های این نهاد و ارائه گزارش به موقع آن ها توسط مدیریت دامپزشکی قدردانی نموده و در اشاره به اهمیت فعالیت های این نهاد بیان داشت: حضور دامپزشکان در جامعه نظیر اکسیژن ضروری بوده و زمانی که آن را از دست بدهیم به ارزش آن پی می بریم.

 

سید کمال الدین شهریاری افزود: با توجه به تجارب و سابقه زیادی که از حضور در مجلس و کار اجرایی دارم، شیفته تابلوها و اسم و رسم دستگاه های اجرایی نمی شوم و نگاهم این است که آن دستگاه اجرایی چه میزان ارزش اجتماعی و اقتصادی برای جامعه دارد بدون اینکه، ارزش سیاسی داشته باشد.

 

وی با اشاره به اینکه همه جامعه روزانه یک یا دو وعده مواد پروتئینی مصرف می کنیم،  خاطرنشان کرد: انواع این مواد پروتئینی اگر بهداشت و سلامت در جامعه دام و طیور ما نباشد و توسط دامپزشکی اتفاق نیفتد کشور ما کشوری توسعه نیافته نظیر کشورهای آفریقایی تلقی می گردد چون یکی از شاخص های توسعه یافتگی جوامع امید به زندگی است و این امید به زندگی ناشی از یک زندگی سالم است که زندگی سالم نیز ناشی غذای سالم می باشد که توسط عزیزان در دامپزشکی اتفاق می افتد.

 

نماینده مردم دشتی و تنگستان کار دامپزشکی را کاری ارزشمند دانسته و اضافه کرد: استان بوشهر استانی است که روش های مختلف تولید مواد پروتئینی نظیر دام، طیور و آبزیان در آن فعال است که به روش های طبیعی، صنعتی و غیرصنعتی تولید شده و کنترل بیماری های آن کار بسیار دشواری است.

بیشتر بخوانید
شهریاری: تاسیسات پارس‌جنوبی نفعی برای استان بوشهر ندارد

 

در این نشست همچنین سرپرست دامپزشکی شهرستان دشتی از برداشت بیش از یک هزار و ۷۰۰ تن میگو در شهرستان خبر داد و بیان داشت: خوشبختانه پرورش میگو در سایت مند شهرستان دشتی با تلاش های انجام شده و انجام آزمایشات و مراقبت های لازم از مراکز تکثیر تا استخرهای پرورش تاکنون بدون بیماری خاصی بوده است.

 

احمد ایزدی افزود: دامپزشکی در حفظ اشتغال پایدار در روستاها و عشایر با مراقبت و حفاظت از دام و طیور بومی نقش ارزنده ای داشته و سرمایه دامی دامداران که یکی از منابع مهم تامین پروتئین سفره های مردم است تامین می شود.

 

وی تصریح نمود: در طول سال طی چند نوبت برای جمعیت گاو و گوساله واجد شرایط شهرستان که تقریبا یک هزار و ۱۰۰ راس می باشد واکسن های استراتژیک مثل تب برفکی و بروسلوز توسط بخش دولتی انجام می گردد.

 

ایزدی با اشاره به اینکه جمعیت گوسفند و بز شهرستان دشتی تقریبا یکصد و ۲۰ هزار راس ثابت و عشایری است، خاطرنشان کرد: در طول سال واکسن های تب برفکی، طاعون نشخوار کنندگان کوچک، آبله بز و گوسفند و بروسلوز انجام می شود.

 

سرپرست دامپزشکی شهرستان دشتی در پایان با بیان اینکه در زمینه کشتار سنتی دام در شهر خورموج تاکنون تقریبا یک هزار و ۷۰۰ راس دام تحت نظارت دامپزشکی کشتار شده٬ تاکید کرد: به شهروندان محترم توصیه می شود که گوشت قرمز را از مراکز مجاز تحت نظارت دامپزشکی خریداری نمایند.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید