کد خبر:7960
پ
حمید زارعی
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان دشتی؛

جشنواره روستای خلاق فرهنگ و هنر در دشتی برگزار می شود

زارعی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی: جشنواره روستاهای خلاق فرهنگ و هنر با معرفی روستای خلاق در شهرستان دشتی در سال جاری برگزار می گردد.

 

زارعی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی: جشنواره روستاهای خلاق فرهنگ و هنر با معرفی روستای خلاق در شهرستان دشتی در سال جاری برگزار می گردد.

 

به گزارش خورموج نیوز؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی در نشست با دهیاران و رؤسای شوراهای بخش مرکزی شهرستان دشتی از برگزاری جشنواره روستاهای خلاق فرهنگ و هنر در شهرستان دشتی خبر داد و بیان داشت: در حال طراحی شناسنامه فرهنگی برای روستاهای شهرستان هستیم و جشنواره روستاهای خلاق فرهنگ و هنر با معرفی روستای خلاق طی سال جاری در دشتی برگزار می گردد.

 

حمید زارعی با بیان اینکه مهم ترین و اساسی ترین عنصر مشخص کننده حیات بشری فرهنگ بوده و در واقع فرهنگ، تغییرات اساسی در طرز تفکر و شیوه رفتار جامعه ایجاد می کند، افزود: امروزه برنامه ریزی فرهنگی در روستاها به عنوان بخشی از فرایند توسعه پایدار روستایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

وی اضافه کرد: توسعه فرهنگی باید اثرات پایدار داشته باشد، بدین معنی که بعد از خاتمه طرح نباید تأثیرات آن متوقف شود بلکه در واقع باید دوام داشته باشد که شرط آن حمایت مردمی از برنامه فرهنگی می باشد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی خاطرنشان کرد: در سال های اخیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نگاه ویژه ای به روستاهای شهرستان داشته و در بخش مرکزی ایجاد خانه فرهنگ و هنر روستای چاوشی، بوم گردی فقیه حسنان، احداث مؤسسه قرآنی چارک، حمایت از کانون های فرهنگی مساجد و تجهیز آن ها، کسب عنوان دهکده کتاب ایران توسط روستای درازی و برگزاری جشن ها و برنامه های مختلف فرهنگی و هنری قدم هایی بوده که در راستای فعالیت های فرهنگی در روستاهای بخش مرکزی دشتی برداشته شد.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید