کد خبر:7484
پ
IMG-20180831-WA0005
رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی؛

جشنواره تعاونی ها و کارآفرینان برتر استان بوشهر در دشتی برگزار می شود

مشتاقی، رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی: سیزدهمین جشنواره تعاونی ها و دوازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استانی به میزبانی شهرستان دشتی برگزار می شود.

مشتاقی، رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: سیزدهمین جشنواره تعاونی ها و دوازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استانی به میزبانی شهرستان دشتی برگزار می شود.

 

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی در نشست با جمعی از خبرنگاران به مناسبت هفته تعاون، از برگزاری سیزدهمین جشنواره تعاونی ها و دوازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استانی به میزبانی شهرستان دشتی خبر داد و اظهار داشت: این جشنواره که با برنامه های جانبی شادی نیز همراه است با حضور مشاور وزیر و مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس خانه تعاون گران ایران، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر، تعدادی از مدیران کل دستگاه های اجرایی مرتبط با حوزه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران بانک های عامل برگزار می شود.

 

مشتاقی با بیان اینکه در زمینه اشتغال و رفع بیکاری نیاز مبرم به تعاونی ها می باشد، افزود: در سال گذشته و امسال در دو بخش طرح فراگیر ملی و روستایی و عشایری تسهیلات خوبی با نرخ سود ۶ درصد در اختیار مردم قرار گرفته و باعث اشتغال پایدار برای جوانان می شود که شهرستان دشتی در پرداخت تسهیلات، در مقایسه با کل استان بوشهر رتبه دوم استانی را دارا می باشد.

 

وی به مصوبات پرداختی طرح های تعاونی در استان اشاره، و بیان داشت: در طرح روستایی و عشایری تعداد ۱۲ طرح تعاونی با اشتغال تعداد ۹۲ نفر و به مبلغ ۱۶ میلیارد و ۹۵۵ میلیون تومان و در طرح فراگیر ملی نیز دو طرح تعاونی با اشتغال تعداد ۲۵ نفر و به مبلغ دو میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان است که بخشی از این تسهیلات پرداخت شده، و برخی نیز در دست اقدام می باشد.

بیشتر بخوانید
۳۶ میلیارد تومان سهمیه شهرستان دشتی در طرح تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر

 

مشتاقی به تاکیدات مقام معظم رهبری، مسئولین نظام و فرماندار دشتی در زمینه ایجاد اشتغال و رفع بیکاری اشاره، و عنوان نمود: با همت فرماندار محترم و توصیه های ایشان در ترویج تولید صنایع دستی توسط تعاونی ها، قدم های خوبی در جهت رفع بیکاری برداشته شده و بعضی از روستاهای ما در حال حاضر فاقد جمعیت بیکار است.

 

وی اضافه نمود: تعداد چهارصد و ۷۶ تعاونی با تعداد ۶۷ هزار و ۸۷۴ نفر عضو در شهرستان داریم که ۸ هزار و ۸۹۷ فرصت شغلی را ایجاد کرده و بیشتر آن ها در حوزه کشاورزی و صنعت می باشد. از این تعداد ۵۵ تعاونی با تعداد ۴۲۵ نفر عضو و فرصت شغلی برای ۶۰۳ نفر در حوزه بانوان فعال می باشند که در بخش تولید پوشاک، عسل و کشاورزی فعالیت چشمگیری دارند.

 

مشتاقی از تلاش های مدیریت تعاونی های شهرستان و کسب رتبه نخست استانی برای چندمین بار به عنوان تعاونی برتر تقدیر نموده و در اشاره به برنامه های این اداره در هفته تعاون افزود: اهم برنامه ها را می توان نشست مطبوعاتی، دیدار با خانواده معظم شهدا و امام جمعه و فرماندار دشتی، بازدید از از تعاونی های فعال در حوزه روستایی، برگزاری رژه تاکسی داران شرکت تعاونی مهردشت خورموج و … را می توان برشمرد.

 

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی از همشهریان جهت حضور در جشنواره تعاونی ها دعوت به عمل آورده و اضافه نمود: جشنواره تعاونی ها و کارآفرینان برتر استان بوشهر راس ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه تاریخ یازدهم شهریورماه در محل سالن فرهنگسرای شهید شهریاری برگزار شده و از تعاونی ها و کارآفرینان برتر استانی نیز تقدیر به عمل می آید.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید