کد خبر:8818
پ
IMG_1504.JPG

جشنواره بازی های بومی محلی دختران و مادران برگزار شد

جشنواره بازی های بومی محلی دختران و مادران شهرستان دشتی دوازدهم اسفندماه سال جاری توسط اداره آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.

جشنواره بازی های بومی محلی دختران و مادران شهرستان دشتی دوازدهم اسفندماه سال جاری توسط اداره آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.

 

به گزارش خورموج نیوز، رئیس آموزش و پرورش شهرستان دشتی در حاشیه برگزاری جشنواره بازی های بومی محلی دختران و مادران که ۱۲ اسفندماه امسال در سالن ورزشی فجر خورموج برگزار شد، اظهار داشت: این جشنواره با هدف احیای بازی ها، تقویت ریشه های اعتقادی نسل جوان و ایجاد نشاط در بین دختران و مادران برگزار شده است.

 

علی حسینی اضافه کرد: بازی های محلی هفت سنگ، آسیا پاشو، بنفشه گل بنفشه و آیین حنابندان، آیین گلی گلینا و … از برنامه هایی است که در این جشنواره اجرا شد.

 

در این مراسم همچنین، فرماندار دشتی بیان داشت: زنان و دختران نیمی از جمعیت جامعه ما را تشکیل می دهند که ورزش در ایجاد نشاط اجتماعی میان این قشر از جمعیت عظیم، نقش بسزایی را دارد.

 

عبدالله نادری از مدیریت عالی و هماهنگ آموزش و پرورش شهرستان دشتی و مشاور امور بانوان این مدیریت بخاطر برگزاری این جشنواره تقدیر نموده و خاطرنشان کرد: در این منطقه بازی های فراوان و دارای مضامین عالی تربیتی وجود دارد که می توان موارد تربیتی و ارزش های اصیل ایرانی و اسلامی را در قالب بازی و سرگرمی به دانش آموزان یاد داد.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید