کد خبر:9125
پ
دکتر بحرانی
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی؛

جذب بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال توسط حوزه سلامت در شهرستان دشتی

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: در سال ۹۷ بیش از یک‌صد و شصت میلیارد ریال اعتبار توسط حوزه سلامت شهرستان دشتی جذب گردید.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: در سال ۹۷ بیش از یک‌صد و شصت میلیارد ریال اعتبار توسط حوزه سلامت شهرستان دشتی جذب گردید.

 

دکتر اصغر بحرانی در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دشتی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال ۹۷ در بخش پروژه‌های عمرانی بهداشت و درمان گفت: در سال گذشته بالغ‌بر یک‌صد و شصت میلیارد ریال اعتبار توسط مجموعه بهداشت و درمان شهرستان دشتی جذب گردید که در بخش احداث یا بازسازی بناهای حوزه سلامت و نیز در بخش توسعه بخش‌ها و تجهیزات بیمارستانی هزینه شده است.

 

دکتر بحرانی افزود: در جریان سفر اخیر وزیر بهداشت به شهرستان دشتی با اخذ مجوز استخدام ۷۰ نفر در حوزه سلامت شهرستان، اختصاص ۲۰ میلیارد ریال جهت احداث مرکز خدمات جامع سلامت زیارت و ۴ میلیارد ریال جهت احداث مهمانسرای همراه بیمار در بیمارستان زینبیه (س) موافقت شد.

 

وی افزود: بخش‌های ICU و NICU این بیمارستان در حال احداث است و عملیات اجرایی کلینیک اعصاب و روان نیز به‌زودی آغاز خواهد شد.

 

مردم در اقصی نقاط شهرستان دشتی از کلیه خدمات بهداشتی بهره‌مند می‌شوند

 

دکتر اصغر بحرانی گفت: اطلاعات ۹۸ درصد از خانوارهای شهرستان دشتی به منظور دریافت خدمات بهداشتی در سامانه سیب ثبت‌شده است که ثبت‌نام‌شدگان می‌توانند در سراسر کشور از مزایای آن برخوردار شوند.

 

وی افزود: خدماتی مانند غربالگری فشارخون و دیابت، مشاوره‌های تغذیه و سلامت روان، مشاوره سلامت اجتماعی پیرامون دخانیات و الکل در مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت به‌صورت رایگان ارائه می‌شود.

بیشتر بخوانید
۱۰۰ پروژه بهداشتی و درمانی استان در هفته سلامت افتتاح می شود

 

وی تصریح کرد: خدمات بهداشتی درمانی لازم جهت ساکنین روستاهای دورافتاده با اعزام تیم‌های سلامت شهرستان و یا کلینیک سیار دندانپزشکی به آن روستا به‌صورت رایگان به آنان ارائه می‌شود که این خدمات جمعیت عشایری شهرستان را نیز پوشش می‌دهد.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید