کد خبر:8856
پ
توصیه های نوروزی
در گفتگو با خورموج نیوز مطرح شد؛

توصیه های نوروزی شبکه بهداشت و درمان دشتی به گردشگران و مسافران

به منظور جلوگیری از ابتلا به بیماری های انگلی و عفونت های روده ای، کاهو، انواع سبزی ها و میوه ها را قبل از مصرف شسته و ضدعفونی شود

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در گفتگو با خبرنگار خورموج نبور به مسافران نوروزی و شهروندان عزیز در آشامیدن آب های مشکوک در پارک ها، باغ ها و فضاهای سبز مسیر سفر هشدار جدی داده و در اشاره به توصیه های بهداشتی و ایمنی ویژه نوروز اظهار داشت: در هنگام مسافرت با وسایل نقلیه عمومی نظیر اتوبوس از لیوان شخصی و یا یکبار مصرف کاغذی برای آشامیدن آب استفاده کنید. همچنین در مسیر سفر برای آشامیدن و شستشو از آب جوی و رودخانه استفاده نکنید.

 

دکتر اصغر بحرانی با بیان اینکه به منظور جلوگیری از ابتلا به بیماری های انگلی و عفونت های روده ای، کاهو، انواع سبزی ها و میوه ها را قبل از مصرف شسته و ضدعفونی شود، افزود: در سفر سعی کنید که همراه غذا ماست بخورید، زیرا ماست باعث تقویت باکتری های مفید روده می شود.

 

وی با تاکید بر اینکه از خرید مواد غذایی از فروشنده های دوره گرد و دست فروش پرهیز شود، خطاب به گردشگران نوروزی بیان داشت: در حفظ محیط زیست خود کوشا باشید و از ریختن آشغال، زباله و پس مانده‌ های مواد غذایی در کنار جاده، کنار رودخانه، دریا و جنگل خودداری کنید.

 

دکتر بحرانی با اشاره به اینکه از برپا نمودن چادر در نزدیکی ساحل دریا خودداری گردد، خاطرنشان کرد: در هنگام آشپزی در چادر و یا در کنار آن مواظب آتش سوزی باشید و از نگهداری مواد نفتی در چادر خودداری کنید. همچنین مواظب باشید طناب های نصب چادر مانع رفت و آمد نباشد تا باعث زمین خوردگی و ایجاد مصدومیت نشود.

بیشتر بخوانید
جذب بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال توسط حوزه سلامت در شهرستان دشتی

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی بر دور نگه داشتن وسایل آتش زا مانند ترقه و فشفشه از دسترس کودکان تاکید، و اضافه کرد: چنانچه در شنا مهارت ندارید از رفتن به جاهای عمیق و دور از ساحل خودداری کنید. همچنین در خودرو حتماً جعبه کمک های اولیه با وسایل لازم و کپسول آتشنشانی شارژ شده وجود داشته باشد.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید