کد خبر:4579
پ
IMG-20180602-WA0015
رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان دشتی خبر داد؛

توافق مالیاتی با اصناف دشتی در تعیین مالیات عملکرد سال ۹۶

کردوانی، رئیس اداره امور مالیاتی ‌شهرستان دشتی: با اصناف شهرستان دشتی در تعیین مالیات عملکرد سال ۱۳۹۶ برخی از صاحبان مشاغل توافق صورت می گیرد.

 

 

 

به گزارش خبرنگار خورموج نیوز؛ رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان دشتی با اشاره به اختیار حاصل از تبصره ماده (۱۰۰) اصلاحی مصوب ۳۱ تیرماه سال ۱۳۹۴ قانون مالیات های مستقیم و به منظور تکریم مودیان و تسهیل وصول مالیات و ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در تعیین مالیات عملکرد سال ۱۳۹۶ برخی از صاحبان مشاغل را که در گروه سوم ماده (۲) آئین نامه اجرایی موضوع ماده (۹۵) قانون فوق قرار می گیرند، اظهار داشت: میزان مالیات عملکرد سال ۹۶ صاحبان مشاغل فوق با افزایش پنج درصد نسبت به مالیات قطعی عملکرد سال ۹۵ به صورت مقطوع تعیین می گردد.

حسین کردوانی افزود: دستورالعمل توافق مالیاتی امسال شامل کلیه صاحبان مشاغل گروه سوم موضوع ماده (۲) آئین نامه اجرایی موضوع ماده (۹۵) قانون مالیات های مستقیم می شود که مجموع فروش کالا و خدمات آن ها طی سال گذشته حداکثر ده برابر معافیت موضوع ماده (۸۴) قانون فوق به میزان مبلغ ۲۴۰ میلیون تومان باشد.

وی در خصوص این دسته از مشمولین تاکید کرد: این گروه در صورت تکمیل و ارسال فرم موضوع این دستورالعمل که در سامانه سازمان امور مالیاتی کشور قرار داده شده از نگهداری اسناد و مدارک موضوع این قانون و تسلیم اظهارنامه مالیاتی معاف می باشند.

کردوانی به نحوه تعیین مالیات مقطوع و پرداخت آن نیز اشاره، و تصریح نمود: مودیانی که در عملکرد سال ۱۳۹۵ معاف از مالیات بوده اند صرفا می باید مراتب قبول این دستورالعمل را بدون پرداخت مالیات از طریق سیستم الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی کشور اعلام نمایند.

رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان دشتی با بیان اینکه اعلام مراتب قبول این دستورالعمل از سوی صاحبان مشاغل گروه سوم که مشمول این دستورالعمل می شوند،نیز الزامی است، افزود: صاحبان مشاغل گروه سوم که مشمول این دستورالعمل می شوند، می بایست حداکثر تا پایان خردادماه سال جاری با ورود به سامانه سازمان امور مالیاتی کشور به نشانیwww.tax.gov.ir نسبت به ارسال فرم مذکور اقدام نمایند.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید