کد خبر:9792
پ
شورا
پنجاه و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر خورموج؛

تفریغ بودجه شهرداری خورموج تصویب شد

پنجاه و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر خورموج با موضوع تفریغ بودجه شهرداری به صورت علنی و با حضور شهردار این شهر برگزار شد.

پنجاه و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر خورموج با موضوع تفریغ بودجه شهرداری به صورت علنی و با حضور شهردار این شهر برگزار شد.

 

سید عبدالمهدی ابطحی، رئیس شورای اسلامی شهر خورموج در ابتدا با تبریک عید فطر و سالروز آغاز ولایت رهبر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای جلسه را آغاز نموده و در اشاره به موضوع گزارشات اعضا در این نشست بیان داشت: رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا گزارشی با عنوان تفریغ بودجه، رئیس کمیسیون عمران در خصوص کمیسیون معاملات و رئیس کمیته محیط زیست نیز گزارشی در همین رابطه ارائه خواهند داد.

 

در ادامه عبدالمهدی نصیری، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر خورموج به ارائه گزارش تفریغ بودجه پرداخته و تصریح کرد: تفریغ بودجه ابتدا در کمیسیون برنامه و بودجه بررسی شده و سپس برای تصویب به صحن شورا آورده شده است.

 

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر خورموج نیز نظارت بر پروژه های عمرانی شهر را وظیفه اصلی شورا دانسته و عنوان کرد: نظارت ما کم است و می طلبد که اعضای شورای شهر حین تردد در شهر بازدیدی از پروژه ها داشته و شهرداری نیز جزئیات پروژه های شهر را به شورا اعلام کند.

 

رضا رضایی با بیان اینکه ۱۲ میلیارد پروژه در سطح شهر در حال انجام بوده و روکش آسفالت معابر و جدول وسط در برخی از کوچه ها کار شده افزود: طرح تفضیلی مشکلاتی برای شورا و شهرداری ایجاد کرده است که با اصلاح آن، مشکلات شهروندان حل می شود.

 

وی با تاکید بر اینکه مناقصه بازار مرکزی هنوز انجام نشده و زودتر باید انجام شود، اظهار داشت: در کمیسیون معاملات مناقصه سنگ فرش معابر مطرح است که مناقصه آن برگزار شده است.

 

در ادامه رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر خورموج نیز کمیته محیط زیست را کمیته ای قانونی دانست که در شوراهای اسلامی دیگر شهرستان ها نیز فعال بوده و حتی از کمیته محیط زیست شورای اسلامی خورموج جلوتر هستند و بیان داشت: کمیته محیط زیست می تواند برای شورا و شهرداری کمک حال بوده و خیلی از گره ها را باز کند. از همه اعضای شورا می خواهم که در این کمیته شرکت کرده و هر مشکلی که در حوزه محیط زیست و خدمات شهری است را مورد بحث و بررسی قرار دهند تا بتوانیم مشکلی را از مشکلات شهر و شهرداری مرتفع نماییم.

 

مهدی بازیار در اشاره به مصوبات کمیته محیط زیست افزود: از ریاست شورا درخواست کردیم که شورایاران محلی را بر عهده کمیته محیط زیست قرار دهد تا بتواند در خدمات شهری نیز کمک حال شورا و شهرداری باشد که اعضای شورا باید این موضوع را به تصویب برسانند تا مورد آزمایش قرار داده و اگر مفید واقع شد همکاری آنان ادامه یابد.

 

وی به دیگر مصوبه کمیته محیط زیست اشاره و تصریح کرد: با توجه به وظیفه شورا و شهرداری در حوزه فرهنگ سازی، به ازای هر واحد صنفی خبازی در شهر خورموج که ۳۳ واحد است تعداد ده کیسه پارچه ای با آرم شورا و شهرداری در اختیار هر واحد صنفی خبازی قرار گیرد و آنان پس از فروش به شهروندان درآمد حاصل از آن را به شهرداری عودت دهند. اگر این طرح با استقبال مردم مواجه شد در آینده از طریق اتاق اصناف پیگیری کرده و درخواست کنیم که کیسه های پارچه ای را تولید کرده و در اختیار مردم قرار دهد.

بیشتر بخوانید
به زودی مشکلات مالکین واحدهای مسکونی خورموج حل می شود

 

بازیار همچنین به بررسی مساله ی پسماندهای شهری در کمیته محیط زیست اشاره و اظهار داشت: مقرر شده شهرداری خورموج سریع تر تاییدیه کارگروه شهرستانی پسماندهای شهری را جهت تایید به کارگروه استانی ارسال نموده و پس از تایید آن به بخش خصوصی واگذار شود که این موضوع مورد تاکید فرماندار محترم دشتی و شهردار محترم خورموج نیز می باشد.

 

در این نشست همچنین رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر خورموج بر مشخص کردن قطعه هنرمندان آرامستان شهر با نصب تابلو تاکید کرده و بیان داشت: شهر ما به همه اصناف نیاز دارد اما مهم تر از آن بهداشت و سلامتی مردم است. پزشکان بومی شهر که سالیان سال است شهر ما را رها نکرده و تخصصشان را به هر طریق ممکن در اینجا عملی کردند، با وجود اینکه می توانستند به شهرهای بزرگ تر بروند که لازم می دانم باید به نحوی از آنان تجلیل شود.

 

قاسم هزیمتیان در پاسخ به بعضی اظهارنظرها تصریح کرد: در جاهایی قانون به ما اجازه داده و دست ما باز است که به برخی نهادها نظیر کمیته امداد و بهزیستی کمک کنیم. مصوبات شورا بعد از اینکه تصویب شد توسط کمیته تطبیق، تطبیق داده شده و اگر مخالف با قانون باشد برگشت داده می شود.

 

وی با اشاره به اینکه کوچه های کمتر از صد متر شهر که مصوب شورا نیز بوده توسط شهرداری آسفالت شود، افزود: از آنجایی که اخیرا شاهد سوانح زیادی در معابر شهر بودیم، برای جلوگیری از بروز تصافات نیاز است شاخ و برگ درختان بعضی از کوچه زده شود، همچنین با نصب تابلو، بیلبورد و یا سرعت گیر در کوچه ها و فرهنگ سازی تصادفات رانندگی کمتر شود.

 

هزیمتیان با بیان اینکه باید قبل از تعیین شورایاران محلی شرایطی را برای آنان در نظر گرفت که بهتر است از بین بانیان مساجد باشند تا نیازی به صرف هزینه نباشد، اضافه کرد: از آنجایی که ممکن است برخی شهروندان از چگونگی عوارض و قیمت ها اطلاع نداشته باشند، بهتر است مشاوری در اختیار آنان قرار گیرد تا آنها را راهنمایی کرده و قیمت ها و مواردی که نیاز است جهت آگاهی افکار عمومی ارائه شود.

 

در پایان احمد شیخیانی شهردار خورموج نیز اظهار داشت: با پیمانکار مقرر شده تا ظرف مدت یک هفته آینده تمام کوچه هایی که عملیات زیرساخت آن انجام شده آسفالت شود.

 

گفتنی است در این نشست تفریغ بودجه شهرداری خورموج به تصویب شورای اسلامی این شهر رسید و در پایان نشست نامه های وارده به شورا توسط اعضا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید