کد خبر:6121
پ
برق ۲
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر؛

تغییر ساعت کار ادارات در بوشهر سبب کاهش ۵۰ مگاواتی مصرف برق شده است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با تاکید بر اجرای مدیریت مصرف برق گفت: تغییر ساعت کار ادارات استان بوشهر پیک‌بار برق در این استان ۵۰ مگاوات کاهش داده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با تاکید بر اجرای مدیریت مصرف برق گفت: تغییر ساعت کار ادارات استان بوشهر پیک‌بار برق در این استان ۵۰ مگاوات کاهش داده است.

 

به گزارش خورموج نیوز به نقل از تسنیم؛ امرالله پاراد صبح امروز در نشست با سازمان مردم نهاد در استان بوشهربا اشاره به وضعیت تولید و توزیع برق اظهار داشت: به توجه به بروز خشکسالی‌ها و کم‌آب شدن سدها میزان برق آبی در کشور کاهش یافته است.

 

 

وی با اشاره به اینکه برق تولیدی از نیروگاه اتمی بوشهر به شبکه سراسری متصل می‌شود گفت: تمام برق‌های تولیدی در کشور به صورت متمرکز به شبکه سراسری منتقل و از این طریق به شبکه‌های برق استان‌ها وصل می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر خارج شدن استان خوزستان از نوبت‌بندی خاموشی را به سبب مدیریت مصرف دانست و افزود: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده استان خوزستان ۶۰۰ مگاوات  مدیریت مصرف برق داشته که این مهم سبب شده این استان از نوبت‌بندی خاموشی خارج شود.

 

پاراد از کاهش خاموشی برق در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد:  بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده مرداد و شهریور با توجه کاهش دما و رعایت مدیریت بار،  خاموشی کمتری اعمال می‌شود.

 

وی به تولید برق از پنل‌های خورشیدی اشاره و تصریح کرد: سرمایه‌گذاران اجرای مولدهای خورشیدی برای تولید برق، مورد حمایت ویژه قرار می‌گیرند.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر از خرید تضمینی برق تولیدی از مولدهای خورشیدی خبرداد و افزود: وزارت نیرو برق تولیدی مولد‌های خورشیدی به صورت تضمینی ۲۰ ساله خریداری می‌کند.

 

پاراد اجرای مدیریت مصرف برق را مورد تاکید قرار داد و گفت: تغییر ساعت کار ادارات استان بوشهر پیک‌بار برق در این استان  ۵۰ مگاوات کاهش  داده است.

وی با بیان  اینکه در استان بوشهر رشد ۹ درصدی مصرف برق  ثبت شده  گفت: در استان که باید اعمال مدیریت مصرف برق مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید