کد خبر:9237
پ
photo_2019-05-04_15-43-52
سرپرست بیمارستان زینبیه (س) خورموج؛

تحول در بیمارستان خورموج مدیون تلاش های نماینده مجلس است/ تخت های بیمارستان از ۶۴ تخت به ۱۳۴ تخت افزایش یافت

هاشمی، سرپرست بیمارستان زینبیه (س) خورموج: بیمارستان زینبیه (س) شهر خورموج تا سه سال گذشته فقط ۶۴ تخت فعال داشت که در حال حاضر به یکصد و ۳۴ تخت افزایش یافته است.

هاشمی، سرپرست بیمارستان معین نفت زینبیه (س) شهر خورموج: بیمارستان زینبیه (س) خورموج تا سه سال گذشته فقط ۶۴ تخت فعال داشت که در حال حاضر به یکصد و ۳۴ تخت افزایش یافته است.

 

سرپرست بیمارستان زینبیه (س) شهر خورموج در گفتگو با خبرنگار خورموج نیوز، با اشاره به اینکه بیمارستان زینبیه (س) در حال حاضر با ۱۳۴ تخت فعال، ۸ بخش بستری و ۱۷ متخصص خدمات ارائه می دهد، اظهار داشت: در سال ۹۷ حدود ۲۵۲ هزار نفر مراجعه کننده ی سرپایی و حدود ۷ هزار، ۶۰۰ نفر بستری و ضریب اشغال تخت نیز بیش از ۴۵ درصد بوده است.

 

سیدعلی هاشمی افزود: حدود ۲۰ سال است که در این بیمارستان مشغول به کار هستم اما طی سال های اخیر با پیگیری های دکتر سید کمال الدین شهریاری نماینده ی مردم شهرستان های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی اقدامات بسیار خوبی در بیمارستان زینبیه (س) شهر خورموج صورت گرفت.

 

وی با بیان اینکه در نتیجه ی پیگیری های دکتر شهریاری بیمارستان زینبیه ی شهر خورموج، بیمارستان معین نفت شد، تصریح کرد: یک دستگاه سی تی اسکن در سال ۹۷ به تجهیزات این بیمارستان اضافه شد، همچنین بیش از سه هزار و ۳۰۰ مورد سی تی اسکن انجام شده که تمام این موارد در گذشته به صورت اعزام به شهرهای بوشهر و برازجان انجام می شد.

 

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری های نماینده ی مردم شهرستان های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی دو دستگاه اکوکاردیوگرافی با اعتباری بیش از  ۶۰۰ میلیون تومان از وزارتخانه به این بیمارستان تخصیص یافت. دستگاه اکوکاردیوگرافی دوم که بسیار پیشرفته است در اواخر سال گذشته به این بیمارستان اختصاص یافت.

 

هاشمی با بیان اینکه در گذشته دو تا از نیازمندی های بسیار مهم مردم شهرستان دشتی متخصص چشم و ارتوپد بوده، اضافه کرد: در حال حاضر بخش ارتوپد دارای یک اتاق عمل بسیار پیشرفته با تجهیزاتی نظیر یک دستگاه بیهوشی، دستگاه CR با اعتباری بیش از ۶۰۰ میلیون تومان، دستگاه رگلاتور با اعتبار بیش از ۲۰۰ میلیون تومان و همچنین ست های ارتوپدی که ۳۵۰ میلیون تومان خریداری شده  می باشد.

بیشتر بخوانید
جذب بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال توسط حوزه سلامت در شهرستان دشتی

 

سرپرست بیمارستان معین نفت زینبیه (س) شهر خورموج از انجام بیش از ۲۰۰۰ اکو طی سال گذشته در این بیمارستان خبر داد و افزود: در حال حاضر بخش ارتوپد بیمارستان یکی از فعال ترین بخش های ارتوپد در سطح استان بوشهر است که باعث حیرت شهرستان های پیشگام در این زمینه شده است.

 

وی با اشاره به اینکه بیش از ۷ میلیارد تومان در راه اندازی اتاق عمل ارتوپد و بخش های ارتوپدی هزینه شده است، بیان داشت: بیمارستان زینبیه (س) تا سه سال پیش فقط ۶۴ تخت فعال داشت که با پیگیری های انجام شده، در حال حاضر یکصد و ۳۴ تخت فعال داریم.

 

هاشمی در اشاره به نیازمندی های این بیمارستان خاطرنشان کرد: بیمارستان دارای دو دستگاه آمبولانس است که متاسفانه مستهلک بوده و بیش از ده سال عمر دارند. همچنین تجهیزات اتاق عمل چشم پزشکی که اگر ظرف دو ماه آینده دریافت شود، اتاق عمل چشم پزشکی نیز در آینده ای نزدیک فعال شده و عمل جراحی چشم نیز انجام خواهد شد.

 

سرپرست بیمارستان معین نفت زینبیه (س) شهر خورموج افزود: با در نظر گرفتن میانگین ماهانه افراد بستری در بخش CCU و شرایط خاص این بیماران در بخش، اضافه شدن دومین دستگاه اکو قلب با امکانات به‌روز دنیا گامی بزرگ برای ارتقای کیفیت خدمات درمانی در شهرستان دشتی است که با پیگیری‌های دکتر شهریاری نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، این دستگاه که از پیشرفته‌ترین تجهیزات پزشکی است با اعتباری بالغ‌ بر ۶ میلیارد ریال خریداری، نصب و راه‌اندازی شد.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید