کد خبر:3789
پ
عبا بافی1

“تحقق دوخت پارچه از الیاف استبرق” برای اولین در کشور+عکس

قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر موفق شد با نگاه به اقتصاد مقاومتی، طرح تولید پارچه از الیاف گل و ساقه گیاه استبرق را برای اولین بار در کشور و همچنین استخراج روغن از دانه گیاه و بهره مندی از خواص متعدد درمانی آن را تحقق بخشد.

قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر موفق شد با نگاه به اقتصاد مقاومتی، طرح تولید پارچه از الیاف گل و ساقه گیاه استبرق را برای اولین بار در کشور و همچنین استخراج روغن از دانه گیاه و بهره مندی از خواص متعدد درمانی آن را تحقق بخشد.

به گزارش خورموج نیوز به نقل از گام نیوز؛ قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر موفق شد با نگاه به اقتصاد مقاومتی، طرح تولید پارچه از الیاف گل و ساقه گیاه استبرق را برای اولین بار در کشور و همچنین استخراج روغن از دانه گیاه و بهره مندی از خواص متعدد درمانی آن   را تحقق بخشد.

Thumbnail

مسئول کارگروه اشتغال قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در گفتگو با «گام نیوز» گفت: در راستای تحقق بخشی اهداف اقتصاد مقاومتی پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری، طرح تولید پارچه از الیاف گل و ساقه این گیاه گوشتخوار برای اولین بار در  کشور و همچنین استخراج روغن از دانه گیاه و بهره مندی از خواص متعدد درمانی آن  از حدود شش ماه پیش در اولویت برنامه های کارگروه های اشتغال و سلامت قرارگاه قرار گرفت.

رضا دهقان آزاد افزود: خوشبختانه با مطالعات علمی پژوهشی اولیه و تایید اثرگذاری این طرح بر اشتغال و سلامت افراد بومی منطقه و استان، تصمیم بر آن شد که این اتفاق تا حصول نتیجه نهایی ادامه یابد.

وی ادامه داد: در محقق شدن هدف پیش رو، توانستیم به نحو احسن از ظرفیت ها و توانایی های کارآفرین صنعت دستباف نمونه  کشور آقای زارعی از ساکنین روستای کردوان علیا شهرستان دشتی  استفاده کرده و حصول نتیجه را با  تلاش های مستمر وی به تحقق رساندیم.

بیشتر بخوانید
نقش بی بدیل صنایع دستی در افزایش فرصت های شغلی و ظرفیتی برای توسعه اقتصادی دشتی

Thumbnail

دهقان آزاد با بیان اینکه فاز اول تعریف شده که همان تهیه پارچه از الیاف استبرق بود به لطف خدا به سرانجام رسید و طی ماههای آتی دنبال تولید پارچه در حجم وسیعتر و به نتیجه رساندن دیگر مزیت های درمانی و اشتغالی این طرح از طریق این گیاه می باشیم.

مسئول کارگروه اشتغال قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با اشاره به آیه های سوره دخان(” ان المتقین فی مقام آمین/ فی جنات و عیون/ یلبسون من سندس و استبرق متقابلین) «به راستی پرهیزگاران  در جایگاه امن هستند ، در میان باغ ها و کنار چشمه ها ، لباس های ابریشم  نازک و ضخیم می پوشند در حالی که در برابر هم (بر تخت ها) جای گرفته اند» گفت: در این آیه های شریفه به گیاه استبرق اشاره شده و به نیکی از ارزش و جایگاه پارچه ابریشمی استبرق دوخت یاد شده است.

کلیدواژه : عباکردوان
پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید