کد خبر:7340
پ
آبیاری نوین در استان بوشهر
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر؛

تجهیز ۱۰ هزار هکتار اراضی استان بوشهر به آبیاری نوین

منوچهری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر: ۱۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان بوشهر به سیستم آبیاری نوین تجهیز می شود.

منوچهری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر: ۱۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان بوشهر به سیستم آبیاری نوین تجهیز می شود.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر در حاشیه برگزاری آئین افتتاح پروژه های آبیاری کشاورزی در دشتی به هدف‌گذاری برای تجهیز ۱۰ هزار هکتار اراضی استان بوشهر به آبیاری نوین اشاره، و اظهار داشت: طی پنج ماه نخست سال جاری به میزان دو هزار و ۲۰۴ هکتار از اراضی کشاورزی استان بوشهر به سامانه آبیاری نوین مجهز شد.

 

محمدتقی منوچهری در اشاره به عملیات اجرایی سیستم آبیاری تحت فشار در منطقه سنا از توابع شهرستان دشتی تصریح نمود: این پروژه در سطح ۵۰۰ هکتار و با سرمایه‌گذاری اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال اجرا می‌ گردد.

 

وی با بیان اینکه تاکنون به میزان ۳۲ هزار هکتار از اراضی استان بوشهر به سامانه آبیاری تحت فشار مجهز شده، عنوان داشت: طرح‌های آبیاری نوین در اراضی کشاورزی استان بوشهر ۱۸ درصد بیش از متوسط کشوری می باشد.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از مجهز شدن سه هزار و ۵۷۴ هکتار از اراضی کشاورزی استان بوشهر به آبیاری نوین خبر داد و خاطرنشان کرد: سال گذشته آبیاری سه هزار و ۵۷۴ هکتار از اراضی کشاورزی استان بوشهر از روش سنتی به نوین تبدیل شده و امسال این پروژه ادامه خواهد داشت.

 

منوچهری از اجرای این طرح در ۱۰ هزار هکتار خبر داد و تصریح نمود: امسال برای تجهیز ۱۰ هزار هکتار اراضی استان بوشهر به آبیاری نوین، هدف گذاری شده که در پنج ماه نخست سال جاری دو هزار و ۲۰۴ هکتار آن تکمیل گردید.

بیشتر بخوانید
۱۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر به آبیاری نوین مجهز می‌شود

 

وی به افتتاح گلخانه روستای محمدآباد دشتی اشاره، و افزود: تا سال گذشته یکصد و ۹۹ هکتار کشت گلخانه‌ای در استان بوشهر ایجاد شده که ۷۵ هکتار آن مربوط به سال ۹۶ می باشد. ۵۸ درصد گلخانه‌ها در استان بوشهر، طی پنج سال اخیر راه‌اندازی شده و امسال نیز‌ بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده یکصد و ۵۰ هکتار گلخانه در استان بوشهر ایجاد می‌شود که تاکنون ۳۵ هکتار آن راه‌اندازی شده است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر در پایان اضافه نمود: پروژه گلخانه روستای محمدآباد دشتی در سطح ۱۰ هزار مترمربع با سرمایه‌گذاری ۱۳ میلیارد ریال اجرا می‌شود که زمینه اشتغال ۱۸ نفر را فراهم می‌ آورد.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید