کد خبر:8076
پ
بهادری
رئیس جهاد کشاورزی دشتی:

تجهیز ۱۰۰۰ هکتار اراضی دشتی به سیستم آبیاری تحت فشار از ابتدای سال تاکنون/ لایروبی و مرمت قنات ه‍ای باغان و لاور شرقی/ اعطای ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات توسعه روستایی و عشایری در دشتی

بهادری، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دشتی: لایروبی و مرمت قنات های روستاهای لاور شرقی و باغان در شهرستان دشتی به اتمام رسیدها است…

بهادری، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دشتی: لایروبی و مرمت قنات های روستاهای لاور شرقی و باغان در شهرستان دشتی به اتمام رسیده و از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان مجهز به سیستم های آبیاری تحت فشار گردید. همچنین از محل طرح توسعه روستایی و عشایری یازده میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

 

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان دشتی در گفتگو با خبرنگار خورموج نیوز  از لایروبی، مرمت و بازسازی قنات های روستاهای لاور شرقی و باغان خبر داد و بیان داشت: عملیات لایروبی و بازسازی این قنات ها با آورد آبی بسیارخوب طی مدت سه ماه به طول انجامیده و مبلغ سیصد و ۹۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده که بخشی از آن (۱۴۰ میلیون تومان) از محل اعتبارات ملی و مابقی استانی بوده است.

 

شیرعلی بهادری در اشاره به احداث جاده های بین مزارع در سطح شهرستان دشتی تصریح نمود: احداث هشت کیلومتر جاده بین مزارع در روستای لاور شرقی و چهار و نیم کیلومتر نیز در مزارع دشت پلنگ این شهرستان به اتمام رسیده که در مجموع به طول ۱۲ و نیم کیلومتر احداث شده و عملیات اجرایی آن در مدت زمان پنج ماه و با مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات استانی انجام شده است.

 

وی همچنین از احداث جاده های بین مزارع در روستاهای سنا و بخش کاکی از محل اعتبارات سال جاری خبر داد و اضافه کرد: بیش از ۱۰ هکتار به سطح زیرکشت گلخانه های دشتی اضافه شده که عمدتا در بخش کاکی و قسمتی نیز در بخش های مرکزی و شنبه احداث شده و شهرستان دشتی در مجموع با دارا بودن ۸۲ هکتار سطح زیرکشت گلخانه ای، شهرستان اول استان از نظر سطح را از آن خود نموده است.

بیشتر بخوانید
کشف حدود 3 کیلوگرم حشیش در شهرستان دشتی

 

شیرعلی بهادری با اشاره به اینکه در گلخانه های شهرستان عمدتا انواع نشا شامل گوجه فرنگی، فلفل دلمه، بادمجان و محصولات جالیزی کشت می شود، افزود: سالانه بیش از ۶۰۰ میلیون قطعه نشا در سطح شهرستان دشتی تولید می شود که بخش عمده آن به خارج از استان صادر، و بخشی نیز در استان عرضه می گردد.

 

وی از پرداخت ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات توسعه روستایی و عشایری در این شهرستان خبر داد و تصریح نمود: از محل طرح توسعه روستایی و عشایری ۶۳ پرونده تسهیلات پرداخت شده که ۵ فقره گلخانه، ۵۶ فقره پرونده در بخش پرورش دام، یک فقره پرونده در بخش صنایع تبدیلی و یک فقره پرونده شیلاتی جهت پرورش زالو می باشد که جمعا با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان در بخش های مرکزی، کاکی و شنبه پرداخت گردید.

 

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دشتی در پایان اضافه کرد: با اجرای یک هزار هکتار آبیاری تحت فشار در سطح شهرستان از ابتدای سال ۹۷ تاکنون، رتبه نخست استان بوشهر در اجرای این طرح از آن شهرستان دشتی می باشد.

 

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید