کد خبر:8740
پ
دکتر بحرانی
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی در گفتگو با خورموج نیوز؛

بیماری های قلبی عروقی بیشترین آمار مرگ و میر در دشتی را به خود اختصاص داده اند

دکتر بحرانی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی: از ابتدای سال جاری تاکنون بیماری های قلبی عروقی با ۱۴۳ مورد، بیشترین آمار مرگ و میر را به خود اختصاص داده اند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در گفتگو با خبرنگار خورموج نیوز با بیان اینکه بیماری های قلبی عروقی بیشترین آمار مرگ و میر در شهرستان دشتی را به خود اختصاص داده اند، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیماری ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‍‌‌‌‌‍‌‌های قلبی عروقی با ۱۴۳ مورد، سرطان ها و تومورها ۴۳ مورد، بیماری های دوران حول تولد ۲۳ مورد و بیماری های دستگاه تنفس ۲۱ مورد بیشترین آمار مرگ و میر در شهرستان دشتی را به خود اختصاص داده اند.

 

دکتر اصغر بحرانی افزود: حوادث مربوط به حمل و نقل ۱۵ مورد، بیماری های دستگاه گوارش۱۴ مورد، بیماری های غدد تغذیه و متابولیسم ۱۴ مورد، حوادث غیرعمد ۹ مورد، بیماری های دستگاه ادراری و تناسلی ۸ مورد و علایم و حالات بد تعریف شده ۸ مورد در رتبه های بعدی علت مرگ و میر در سطح شهرستان می باشد.

 

وی کل مرگ و میرهای سال ۱۳۹۷ را ۳۲۷ مورد عنوان، و تصریح کرد: بیماری های قلبی عروقی ۴۳.۷ درصد، سرطان ها و تومورها ۱۳ درصد،  بیماری های دوران حول تولد ۷ درصد و بیماری های دستگاه تنفسی ۶/۴ درصد علت مرگ و میرهای دشتی است.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در اشاره به آمار خدمات دهی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی به بیماران از ابتدای سال جاری تاکنون بیان داشت: در حوزه درمان ماهانه حدود ۳۰ هزار نفر می باشد که از ابتدای سال تاکنون حدود ۳۳۰ هزار نفر می شود. در حوزه بهداشت نیز ماهانه حدود ۲۲ هزار نفر خدمت گرفتند که از ابتدای سال تاکنون حدود ۲۵۰ هزار نفر می باشد. البته این آمار کلیه خدمات شامل ویزیت پزشکی، دندانپزشکی، مامایی، آزمایشگاهی و سایر خدمات را در بر می گیرد.

بیشتر بخوانید
تصویب ۲۵۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح های عمرانی توسط وزارت نفت/ با درخواست دکتر شهریاری بیمارستان زینبیه معین نفت شد

 

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید