کد خبر:4250
پ
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دشتی مطرح کرد؛

به کیسه های پلاستیکی نه بگوئیم

رشیدی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی: شعار ملی هفته زمین پاک «نه! به کیسه های پلاستیکی» است. هفته زمین پاک فرصتی برای بیان اهمیت محیط سالم و پاک و نقش آن در سلامت جامعه می باشد.

رشیدی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی: شعار ملی هفته زمین پاک «نه! به کیسه های پلاستیکی» است. هفته زمین پاک فرصتی برای بیان اهمیت محیط سالم و پاک و نقش آن در سلامت جامعه می باشد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی به مناسبت هفته زمین پاک اظهار داشت: شعار ملی هفته زمین پاک «نه! به کیسه های پلاستیکی» می باشد که در طول این هفته اداره‌ حفاظت محیط زیست شهرستان برنامه‌های مختلف و متنوعی جهت اجرا در سطح شهرستان در نظر گرفته است.

مصطفی رشیدی افزود: دیدار با ائمه جمعه دشتی و مسئولان٬ نشست با انجمن های زیست محیطی دشتی، اعزام کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست به مدارس سطح شهرستان دشتی، برگزاری دوره های آموزشی و برگزاری مسابقه با موضوع هفته زمین پاک از جمله برنامه هایی است که در طول هفته آینده اجرایی خواهد شد.

وی همچنین اجرای طرح کاشت درخت در اثر ملی، فرهنگی و تاریخی کلات حیدری (مند) با همکاری منابع طبیعی و جمعیت هلال احمر شهرستان و دهیاری روستای حیدری و همچنین اجرای طرح پاکسازی ساحل دهستان کبگان با همکاری هلال احمر، دهیاری و شورای اسلامی دهستان کبگان، پایگاه مقاومت بسیج و سازمان (NGO) زیست محیطی سبزاندیشان کاکی را از دیگر برنامه های این هفته برشمرد.

رشیدی از برگزاری مسابقه نقاشی ویژه کودکان و نوجوانان با موضوع «نه! به زباله»، خبر داد و گفت: طی هفته زمین پاک از برگزیدگان همایش مقاله نویسی با موضوع «مخاطرات زیست محیطی شهر کاکی» نیز تقدیر به عمل خواهد آمد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی هفته زمین پاک را فرصتی برای بیان اهمیت محیط سالم و پاک و نقش آن در سلامت جامعه دانست و خطاب به شهروندان بیان داشت: امیدواریم اجرای این برنامه ها تلنگری برای شهروندان باشد تا قدردان این موهبت الهی بوده و به حفاظت از محیط زیست برای استفاده نسل های آینده نیز اهمیت دهند.

گفتنی است روز بیست و دوم آوریل هر سال مصادف با دوم اردیبهشت ماه به عنوان‌ روز جهانی زمین پاک نامگذاری شده است.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید