کد خبر:5055
پ
شهریاری8
نماینده دشتی و تنگستان خبر داد؛

به زودی درمانگاه تامین اجتماعی تنگستان کلنگ‌زنی می‌شود

دکتر شهریاری، نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی: به زودی درمانگاه تامین اجتماعی بندر دلوار در شهرستان تنگستان با حضور وزیر تعاون٬ کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کلنگ زنی می شود. شهرستان های دشتی و تنگستان تنها شهرستان های استان بوشهر بودند که فاقد درمانگاه تامین اجتماعی بودند.

دکتر شهریاری، نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی: به زودی درمانگاه تامین اجتماعی بندر دلوار در شهرستان تنگستان با حضور وزیر تعاون٬ کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کلنگ زنی می شود. شهرستان های دشتی و تنگستان تنها شهرستان های استان بوشهر بودند که فاقد درمانگاه تامین اجتماعی بودند.

به گزارش «خورموج نیوز»؛ نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی برای کلنگ زنی درمانگاه تامین اجتماعی تنگستان در بندر دلوار خبر داد و گفت: شهرستان‌های دشتی و تنگستان تنها شهرستان‌های فاقد درمانگاه تامین اجتماعی در استان بوشهر بودند که با پیگیری‌های انجام شده، درمانگاه خورموج در فروردین امسال با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کلنگ زنی شده و موضوع احداث درمانگاه تامین اجتماعی تنگستان نیز در اسفندماه سال گذشته به تصویب نهایی و تامین اعتبار سال ٩٧ رسید.

سید کمال الدین شهریاری به توسعه نامطلوب و نامتوازن امکانات درمانی در تنگستان اشاره، و افزود: متاسفانه بیمارستان امام حسین (ع) اهرم در سالیان اخیر به طور مطلوب توسعه نیافته و در سطح یک درمانگاه ارائه خدمت می‌کند. از طرفی در بندر دلوار به عنوان مرکز بخش دلوار شهرستان تنگستان نیز یک مرکز درمانی مناسب و متناسب با جمعیت آن وجود ندارد.

وی بر توسعه متوازن خدمات درمانی در تنگستان تاکید، و عنوان داشت: به منظور توسعه متوازن خدمات درمانی در شهرستان تنگستان، احداث مرکز درمانی تامین اجتماعی در بندر دلوار به تصویب رسیده و با پیگیری های انجام شده و مشارکت وزارت نفت، فاز دوم بیمارستان امام حسین (ع) اهرم نیز به منظور احداث و راه اندازی اتاق عمل، آی سی یو و بخش زنان و زایمان و توسعه بخش اورژانس و بهسازی محوطه بیمارستان توسعه خواهد یافت.

دکتر شهریاری به مشارکت وزارت نفت در توسعه فاز دوم بیمارستان اهرم اشاره٬ و اظهار داشت: وزارت نفت از محل طرح عمران مناطق نفت خیز به میزان ۵۰ میلیارد ریال در توسعه فاز دوم بیمارستان اهرم مشارکت خواهد داشت که با توجه به وجود تعداد بیشتر بیمه شدگان اصلی و تبعی تامین اجتماعی در بخش دلوار نسبت به بخش مرکزی و به منظور توسعه متوازن خدمات درمانی در هر دو بخش، شورای عالی فنی و عمرانی و هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی احداث درمانگاه تنگستان در بندر دلوار را تصویب نمود.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی از شهرداری و شورای شهر دلوار به دلیل اهدای سه هزار متر زمین برای احداث این درمانگاه قدردانی نموده و تاکید کرد: تحویل و تملک زمین مذکور توسط سازمان تامین، اجتماعی می بایست در اسرع وقت انجام شود تا مقدمات کلنگ زنی درمانگاه تامین اجتماعی دلوار مهیا گردد.

دکتر شهریاری از حضور قریب الوقوع وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مراسم آغاز عملیات اجرایی درمانگاه تنگستان به دعوت ایشان خبر داد و افزود: تعداد بیمه شده های اصلی در بخش های دلوار و مرکزی به ترتیب هشت هزار و ۵۰۰ نفر و شش هزار نفر می باشد که با احتساب بیمه شدگان تبعی در شهرستان تنگستان، در مجموع بیش از ۳٨ هزار نفر از خدمات رایگان درمانی تامین اجتماعی در شهرستان تنگستان بهره مند خواهند شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در اشاره به اقدامات صورت گرفته بیان داشت: راه اندازی دستگاه سی تی اسکن پیشرفته بیمارستان زینبیه در شهر خورموج با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال، اختصاص ۲۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت نفت در سال گذشته برای احداث و تکمیل بخش های ICU و NICU بیمارستان زینبیه و اختصاص ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ردیف ملی مسکن متخصصین جهت احداث ٦ واحد مسکن متخصصین در بیمارستان زینبیه را می توان از جمله اقدامات انجام شده برشمرد.

وی افتتاح آزمایشگاه تشخیص طبی شهر اهرم با اعتبار هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات طرح عمران مناطق نفت خیز، اختصاص ۱۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی وزارت بهداشت و درمان جهت تکمیل فاز ٢ بیمارستان امام حسین اهرم، توسعه و تکمیل بیش از ٢٠ مرکز و خانه بهداشت در شهرها و روستاهای دشتی و تنگستان، تحویل تجهیزات پزشکی بخش های چشم، ارتوپدی، اتاق عمل، CCU و NICU دو بیمارستان و تفاهم نامه اجرای بیمارستان معین نفت را از دیگر پیگیری های دو سال اول این دوره نمایندگی مجلس عنوان نمود.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید