کد خبر:8412
پ
IMG_20190121_144602_783
مدیرعامل خانه مطبوعات مطرح کرد:

به تشکیل خانه مطبوعات در دشتی کمک می کنیم

مدیر عامل خانه مطبوعات کشور گفت: شهرستان دشتی اولین شهرستانی است که حضور پیدا می کنم و به تشکیل خانه مطبوعات در این شهرستان کمک می کنیم.

مدیر عامل خانه مطبوعات کشور گفت: شهرستان دشتی اولین شهرستانی است که حضور پیدا می کنم و به تشکیل خانه مطبوعات در این شهرستان کمک می کنیم.

 

مازیار هوشمند شب گذشته در نشست با اصحاب رسانه شهرستان دشتی که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: مطبوعات و رسانه‌های کشور، از جمله مطبوعات و مراکز خبری استانی به عنوان یکی از مؤثرترین عوامل رشد فرهنگ عمومی کشور نقشی اساسی در جهت تحقق اهداف مقدس انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام (ره) و مقام معظم رهبری و اشاعه ارزش های انقلابی و تنویر افکار عمومی ایفا می‌کنند.

 

مدیر عامل خانه مطبوعات کشور افزود: از اهتمام فرماندار دشتی در توجه به خبرنگاران تشکر می کنم و به شکل رسمی اولین شهرستانی است که حضور پیدا می کنم و به تشکیل خانه مطبوعات در این شهرستان کمک می کنیم.

 

وی اضافه کرد: در دشتی ٢ رسانه مجوز دار وجود دارد و ٣ تا نیز در نوبت اخذ مجوز است و بر اساس بخش نامه برای تشکیل نمایندگی خانه مطبوعات در شهرستان ها باید حداقل ٢٠ نفر در خانه مطبوعات عضو باشند.

 

رییس خانه مطبوعات استان بوشهر ادامه داد: در خانه مطبوعات استان این آمادگی را داریم که شرایط ایجاد نمایندگی تسهیل کنیم و هم چنین به زودی  مدرسی جهت کلاس های خبرنگاری اعزام می کنیم.

 

هوشمند تصریح کرد: تمرکز بر نشریات محلی و تقویت آن ها جزو وظایف اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است چون سبب توسعه فرهنگ و حتی اقتصاد می شوند.

 

وی با برشمردن رسانه های مکتوب و برخط  استان یادآور شد: ١٠٢ رسانه فعال در سطح استان فعالیت می کنند که سهم رسانه های مکتوب ۵٨ و بقیه رسانه های غیر مکتوب است.

بیشتر بخوانید
اختتامیه جشنواره استانی فرهنگی هنری قرآن و عترت در خورموج برگزار شد

 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی نیز با تقدیر از حمایت فرماندار از خبرنگاران و حضور و اهتمام مدیر عامل خانه مطبوعات کشور اظهار کرد: خانه مطبوعات و رسانه ها برای تحرک بخشیدن به جامعه برای مشارکت در توسعه و ایجاد همگرایی نقش مهمی بر عهده دارند.

 

حمید زارعی افزود: از اصحاب رسانه دشتی درخواست دارم تا با حضور پررنگ در تشکیل خانه مطبوعات، این اداره را در مهمترین گام ساماندهی حوزه مطبوعات یاری دهند.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید