کد خبر:7145
پ
۳۸۰ میلیارد ریال پروژه‌‌ بهداشت و درمان در استان بوشهر به بهره‌برداری می‌رسد – اخبار تسنیم
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر؛

بهره‌برداری از ۳۸۰ میلیارد ریال پروژه‌‌ بهداشت و درمان در استان بوشهر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: ۶۰ پروژه بهداشتی درمانی همزمان با هفته دولت با اعتبار ۳۸۰ میلیارد ریال افتتاح و ۵ پروژه با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: ۶۰ پروژه بهداشتی درمانی همزمان با هفته دولت با اعتبار ۳۸۰ میلیارد ریال افتتاح و ۵ پروژه با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

 

به گزارش خورموج نیوز؛ سعید کشمیری در گفت‌وگو با تسنیم با تبریک روز پزشک به نقش مهم پزشکان در سلامت جامعه پرداخت و اظهار داشت: پزشکان ضامن سلامت جامعه و امنیـت روحی بیماران و فرشتگان نجاتی هستند که درد جسم را باروح بلندشان در سایه  رحمت واسعه خداوند التیام می‌بخشند.

 

وی با تاکید بر این نکته که مردم باید به خود مراقبتی به‌صورت ویژه اهمیت دهند گفت: از سلامتی که وجود دارد، ۹۰ درصد آن پیشگیری است و ۱۰ درصد دیگر درمان است و مردم باید به خود مراقبتی به‌صورت ویژه اهمیت دهند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه  حدود ۳۰ درصد سلامت مردم مربوط به وزارت بهداشت و درمان است افزود: ۷۰ در صد سلامتی مردم جامعه مربوط به سایر سازمان‌ها است.

 

کشمیری افزود: با گسترش شبکه‌های بهداشت از اوایل انقلاب تا به امروز در دورافتاده‌ترین روستاها خانه‌های بهداشت احداث‌ شده است که خدمات بسیاری ازجمله مراقبت از مادر باردار، مراقبت از کودک، مراقبت از نوجوان و جوان و سالمند، بیماریابی، درمان و توسعه سلامت انجام می‌گیرد.

 

وی بیان اینکه ارائه خدمات درمانی در استان بوشهر توسعه یافته است اظهار داشت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت ضمن توسعه زیرساخت‌های درمانی و بهداشتی ارائه خدمات در تخصص‌های گوناگون افزایش یافته است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح جامع سلامت در استان بوشهر بیان کرد: با تکمیل طرح‌های جامع سلامت، مرکز بهداشتی و درمانی و خانه بهداشت خدمات حوزه سلامتی ارتقاء می‌یابد این اکنون بخشی از این طرح‌ها افتتاح و ارائه خدمات می‌کند.

بیشتر بخوانید
پلمب و تعطیل شدن ۱۰ واحد صنفی در دشتی از ابتدای سال تاکنون

 

کشمیری  به برنامه‌های هفته دولت پرداخت و با اشاره به افتتاح پروژه‌های درمانی بهداشتی گفت: ۶۰ پروژه بهداشتی درمانی همزمان با هفته دولت با اعتبار ۳۸۰ میلیارد ریال افتتاح و ۵ پروژه با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

 

وی از افزایش خدمات اورژانس هوایی در استان خبرداد و بیان کرد: اورژانس هوایی فعلی تا شعاع ۱۵۰ کیلومتری ارائه خدمات می‌کند که با انعقاد قرارداد جدید و تامین بالگرد پیشرفته شعاع ارائه این خدمات افزایش می‌یابد.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید