کد خبر:9463
پ
IMG-20190520-WA0016
با تصویب شورای آموزش و پرورش دشتی؛

بعد از ۲۰ سال، منطقه تفریحی گردشگری بنگه به بخش خصوصی واگذار می شود

نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دشتی با موضوع تعیین تکلیف اراضی اردوگاه دانش آموزی در منطقه بنگه خورموج و بررسی طرح نماد برگزار شد.

نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دشتی با موضوع تعیین تکلیف اراضی اردوگاه دانش آموزی در منطقه بنگه خورموج و بررسی طرح نماد برگزار شد.

 

به گزارش خورموج نیوز، رئیس آموزش و پرورش شهرستان دشتی از تشکیل یکصد و هشتاد و دومین جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: برای اولین بار در تاریخ آموزش و پرورش شهرستان دشتی، همایش بزرگ فرهنگیان با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر خورموج برگزار شد که از تشریک مساعی این عزیزان بسیار سپاسگزاریم.

 

علی حسینی در جمع اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان دشتی با ارائه از گزارشی از مصوبات این شورا در جلسات قبلی آن تصریح کرد: دستور کار این جلسه بررسی طرح نماد و تعیین تکلیف اردوگاه دانش آموزی این شهرستان در منطقه گردشگری بنگه است.

 

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش دشتی نیز در اشاره به تعیین تکلیف اراضی موصوف به اردوگاه دانش آموزی در منطقه بنگه تصریح کرد: این اراضی که شانزده هکتار بوده و در ۳ کیلومتری شهر خورموج واقع شده در سال ۷۷ خریداری شد که مبالغ نسبتا زیادی در همان سال ها برای زیرساخت های آن صرف شد.

 

سید نیام الدین حسینی افزود : طی بازدیدهای کارشناسان وزارت آموزش و پرورش، به دلیل کوهستانی بودن این اراضی هرگز در قاموس وزارت آموزش و پرورش، نام اردوگاه بر این اراضی گذاشته نشد و از آن زمان تا به حال هیچ گونه اقدامی برای سامان دادن این وضعیت صورت نگرفته است.

 

در این نشست همچنین، عضو شورای اسلامی شهر خورموج که از مدیران سابق آموزش و پرورش دشتی می باشد، خاطرنشان کرد: در زمان تصدی پست مدیریت آموزش و پرورش دشتی نامه نگاری های زیادی در خصوص بهبود این وضعیت انجام دادم ولی به دلایلی این اقدامات ابتر ماند.

 

عبدالمهدی نصیری اضافه کرد: با وجود تمایل یک سرمایه گذار برای سرمایه گذاری چند میلیاردی در بنگه٬ اما به دلیل بلاتکلیف بودن این زمین ها و احتمالا غیرقابل واگذاری آن به غیر، تا به حال این سرمایه گذار نتوانسته به این کار ورود کند.

 

شهردار خورموج نیز با استناد به برخی از مواد قانونی واگذاری (اجاره و یا فروش) اراضی بلاتکلیف و مازاد اراضی دولتی را قانونی دانسته و بیان کرد: یکی از راه های ساخت اردوگاه در منطقه بنگه که آرزوی دیرینه همه مردم به ویژه فرهنگیان محترم است٬ واگذاری کار به بخش خصوصی است.

 

در ادامه این نشست همچنین فرماندار دشتی بر قاطعیت در تعیین تکلیف و خروج از راکد بودن حدود ۲۲ ساله این اراضی، بر واگذاری (اجاره) این منطقه تفریحی کوهستانی تاکید نموده و اظهار داشت: با واگذاری این زمین ها امید است این منطقه احیا شده و محلی برای جذب گردشگر و رونق اقتصادی شود که این واگذاری به صورت اجاره چند ساله است تا سرمایه گذار بتواند به سوددهی رسیده و از طرفی آموزش و پرورش هم در این مدت منتفع شود.

 

گفتنی است در این نشست، واگذاری اراضی منطقه تفریحی بنگه به بخش خصوصی (با حفظ مالکیت زمین برای آموزش و پرورش)، پس از گذشت ۲۰ سال به تصویب اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان دشتی رسید. همچنین مصوب شد طرح نماد با اصلاح نقاط ضعف آن در سال های آینده با قوت بیشتری اجرایی شود.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید