کد خبر:6011
پ
سید محمد هاشمی

برگزاری چهلمین روز از درگذشت شاعر و چهره ماندگار ادبی دشتی در خورموج

چهلمین روز از درگذشت شاعر و چهره ماندگار ادبی شهرستان دشتی ایرج اسدی با حضور مسوولین، شاعران و اقشار مختلف مردم در حسینیه میرزای خورموج برگزار شد.

چهلمین روز از درگذشت شاعر و چهره ماندگار ادبی شهرستان دشتی ایرج اسدی با حضور مسوولین، شاعران و اقشار مختلف مردم در حسینیه میرزای خورموج برگزار شد.

 

به گزارش خورموج نیوز؛ شاعر و استاد دانشگاه بوشهر در چهلمین روز از درگذشت شاعر و چهره ماندگار ادبی شهرستان دشتی ایرج اسدی با برشمردن ویژگی های رفتاری اسدی گفت: مردم خوب و بی ادعای دیار دشتی تمام وجودشان فرهنگ پروری است و اسدی که انسانی خوددار، مردم دار و خدادار بود یکی از چهره های بارز و فرهنگ پرور دشتی است.

 

سید محمد هاشمی فرد افزود: در سال ۶۵ که با وی آشنا شدم او را انسان شگفتی یافتم و در همان نگاه و برخورد اول همه بزرگواری خود را نشان داد.

 

وی ادامه داد: اسدی مردی بلند اندیش اما فروتن، میانه رو اما گشاده دست، بلند آوازه اما نه در جست و جوی نام و خوش نام اما نه در پی نشان بود.

 

هاشمی فرد تصریح کرد: شادروان اسدی به تمام معنی کلمه، شاعر، ادیبو سخندان بود و به اسلوب ادب کهن دانا و بر شیوه ی سخنوری استوار و توانا بود.

 

مازیار اسدی نیز با تقدیر از نهادهای فرهنگی، انجمن های ادبی و هم دردی اقشار مختلف مردم با خانواده مرحوم اسدی بیان داشت: مرحوم اسدی در کانون خانواده پدری مهربان و دلسوز، در عرصه تعلیم و تربیت معلمی فرهیخته و نامدار و در عرصه شعر شاعری توانمند و دل سوخته بود و به عشق مردم و در دل های آنان زندگی می کرد.

 

یادگار مرحوم اسدی ادامه داد: پدرم بیش از نیم قرن پاک و خالصانه در حوزه شعر و ادب دشتی حضوری مستمر و تاثیر گزار داشت و منشا خدمات ارزنده ای در این حوزه شد.

 

وی خاطر نشان کرد: مجموعه ای از سجایای اخلاقی هم چون وقار، نوع دوستی و تواضع از وی شخصیتی محبوب و ماندگار ساخت که نام و یادش تا ابد در آسمان تعلیم و تربیت و شعر و ادب این دیار خواهد درخشید.

در ادامه غلامرضا ابراهیمی و سید اسماعیل بهزادی در رثای استاد اسدی به شعر خوانی پرداختند.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید