کد خبر:9485
پ
IMG-20190518-WA0037
سرپرست دامپزشکی دشتی؛

اولین محموله لارو میگو تولیدی سال ۹۸ در دشتی بارگیری شد

اولین محموله لارو میگو تولیدی در شهرستان دشتی حاوی تعداد بیش از ۳ و نیم میلیون قطعه لارو، از شرکت تکثیر میگو گلستان لارو بارگیری شد.

اولین محموله لارو میگو تولیدی در شهرستان دشتی حاوی تعداد بیش از ۳ و نیم میلیون قطعه لارو، از شرکت تکثیر میگو گلستان لارو بارگیری شد.

 

سرپرست دامپزشکی شهرستان دشتی از بارگیری اولین محموله لارو میگو تولیدی سال ۹۸ در شهرستان دشتی خبر داد و بیان داشت: این محموله حاوی تعداد بیش از ۳ و نیم میلیون قطعه لارو، از شرکت تکثیر میگوی گلستان لارو واقع در روستای لاور ساحلی از توابع بخش کاکی به مقصد شرکت های پرورش سایت شیف بارگیری و ارسال شد.

 

احمد ایزدی با اشاره به اینکه تولید بچه میگو فرآیندی است که در مراکز تکثیر با هدف تامین بچه میگوی مورد نیاز مزارع پرورش میگو انجام می شود، افزود: یکی از اولویت های پرورش دهندگان، خرید بچه میگو با کیفیت مناسب می باشد که در صنعت پرورش میگو، میگوی مولد به عنوان ماده اولیه بخش تکثیر برای تامین بچه میگوی مورد نیاز مزارع نقش حیاتی داشته و با توجه به پتانسل خوب تولیدات آبزی پروری بویژه میگو در ارزآوری و روند رو به توسعه صنعت تکثیر و پرورش میگو در کشور و استان بوشهر، تامین بچه میگوی با کیفیت مورد نیاز ضروری این صنعت می باشد که بچه میگو مناسب جهت پرورش از مولدین با کیفیت حاصل می شود‌.

 

وی خاطرنشان کرد: از نیمه دوم سال ۹۷ و هم‌زمان با فعالیت مولدسازی در مراکز تکثیر، پایش، نمونه‌برداری و آزمایشات لازم بر روی مولدین در جهت تولید بچه میگوی با کیفیت و عاری از هرگونه بیماری به تناوب و طبق دستورالعمل ها انجام شده و از مهم ترین مشخصات مولد قابل قبول در تکثیر و تولید لارو میگو، پاک بودن از عوامل بیماریزا می باشد که به واسطه انجام آزمایشات تخصصی این تضمین ارائه می شود.

بیشتر بخوانید
در سال گذشته بیش از ۲۰۰۰ تن میگوی پرورشی در دشتی برداشت شد

 

ایزدی اضافه کرد: لاروهای تولیدی قبل از خروج از مراکز تکثیر توسط مسئول بهداشتی مرکز و کارشناسان شبکه دامپزشکی شهرستان مورد بررسی مداوم قرار گرفته و آزمایشات لازم انجام می گردد. بعد از تایید های لازم بهداشتی، مسئول بهداشتی مراکز تکثیر تحت نظارت دامپزشکی شهرستان اقدام به صدور گواهی حمل بهداشتی _ قرنطینه ای لارو میگو کرده و این گواهی صرفا به مقصد مزارع پرورشی که موفق به اخذ مجوز لاروریزی از شیلات و دامپزشکی شده اند، صادر خواهد شد.

 

وی در حال حاضر تعداد مراکز فعال تکثیر میگوی تحت نظارت دامپزشکی شهرستان دشتی را ۴ مورد عنوان کرده و افزود: یک مرکز در شهرستان دشتی و مابقی در شهرستان مجاور قرار دارد که در حال حاضر هر ۴ مرکز دارای مولد بوده و در حال طی مراحل تولید لارو می باشد.

 

سرپرست دامپزشکی شهرستان دشتی با بیان اینکه سایت پرورش میگوی مند استان بوشهر در شهرستان دشتی واقع شده که با بیش از ۴۰ مزرعه تکثیر فعالیت دارد، تاکید کرد: از مدیران مزارع پرورش درخواست می شود، با اجرای دقیق پروتکول های آماده سازی اولیه مزارع پرورش، زمینه فصل تولیدی موفقی را رقم بزنند.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید