کد خبر:3663
پ
بیمار
مصائب دختر شُنبه ای برای پیوند کلیه؛

انتظاری که پایانی ندارد/از نسخه 500 هزارتومانی دکتر تا فروش النگوهای یادگاری مادر

دختر بیمار شُنبه ای گفت: در طی این شش سال تمام تلاش خود را برای انجام پیوند کلیه انجام داده‌ام اما به دلیل ضعف شدید مالی و نایاب بودن گروه خونی‌ام O) منفی(موفق به انجام پیوند کلیه نشده‌ام.

به گزارش خورموج نیوز؛ بیماری کلیوی از بیماریهای شایع بدون علامت و پنهان محسوب می‌شود و افرادی که به بیماری کلیوی به‌صورت کامل مبتلا هستند باید سه بار در هفته دیالیز شوند و طی 4 ساعت تحت درمان و تزریق داروی مربوطه قرار گیرند.

در دو سال اخیر نزدیک به 10 هزار نفر به‌عنوان دارا بودن نارسایی کلیوی شناسایی‌شده‌اند و این نشان میدهد که علائم بیماری کلیوی در افراد عادی بیشتر مشاهده می‌شود.

خدیجه درج دختر 42 ساله‌ی شُنبه ای یکی از این بیماران است که 6 سال با این بیماری بزرگ دست‌وپنجه نرم می‌کند.

خدیجه 42 ساله که از شش سال پیش هر دو کلیه خود را ازدست‌داده است هم‌اکنون به دلیل ضعف گلبول‌های خون قادر به انجام دیالیز خونی نیست و در منزل خود با دیالیز خانگی (دیالیز صفاقی) روزهای تلخی را سپری می‌کند.

وی در مورد بیماری خود و گرفتاری‌های روزمره خود گفت: متأسفانه 6 سال است که روی آرامش را در زندگی ندیده‌ام و رنج این بیماری کابوس هرروز و هر شب زندگی من است.

این دختر شُنبه ای افزود: در طی این شش سال تمام تلاش خود را برای انجام پیوند کلیه انجام داده‌ام اما به دلیل ضعف شدید مالی و نایاب بودن گروه خونی‌ام O منفی(موفق به انجام پیوند کلیه نشده‌ام.

 این در حالی است که خدیجه قصه امروز ما با مرگ مادر در دو سال گذشته تنهایی را بیشتر از همیشه احساس می‌کند و تلاش تنها برادرش برای کمک به پیوند کلیه وی تاکنون نافرجام بوده است.

وی در ادامه اضافه کرد: تاکنون باوجود مشکلات پیش رو با فروش النگوی هایم که تنها یادگار مادرم بود تمام آزمایش‌ها را انجام دادم و آماده پیوند هستم اما در قدم آخر برای انجام اندوسکوپی معده و آنژیوگرافی قلب که آخرین مراحل پیش از عمل است به دلیل ضعف مالی موفق به انجام‌نشده‌ام.

بیشتر بخوانید
زلزله خسارت سازه‌ای در روستاهای دشتی ایجاد نکرد + تصاویر

نکته جالب و دردناک قصه خدیجه عدم استفاده وی از بیمه‌های حمایتی است و تنها بیمه‌ی مورداستفاده این بیمار برای این راه سخت بیمه سلامت است که تنها برای یک مورد آندوسکوپی معده همراه با بیهوشی از وی مبلغ 550 هزار تومان درخواست شده است.

گرچه در این راه نباید از کمک‌های خیریه آبشار عاطفه‌ها شهر شُنبه که در مدت بیماری وی انجام‌شده است به‌آسانی گذشت اما این خیریه با منابع محدود مالی نتوانسته است تاکنون مشکل این بیمار صعب علاج را حل نماید.

با نزدیک شدن به ایام عید نوروز امیدواریم هم‌وطنان غیور ایرانی و هم استانی‌های عزیز این بیمار کلیوی را دریابند و برای آخرین آرزوی این دختر تنها دست یاری دراز کنند.

هم‌وطنان عزیز می‌توانند برای تأمین هزینه درمان این بیمار کمک‌های نقدی خود را به شماره‌حساب 5892101211222977 نزد بانک سپه شعبه خورموج به نام آبشار عاطفه شهر شنبه واریز کنند.

نیازمند یاری سبز هم‌وطنان برای این بیمار هستیم.

گزارش: وحید ابراهیمی

 

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید