کد خبر:8699
پ
۲۹۶۲۹۳۷
نماینده دشتی و تنگستان تاکید کرد؛

الزامات زیست محیطی در توسعه معادن دشتی و تنگستان رعایت شود

نماینده شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس خواستار توجه جدی دستگاه های اجرایی به الزامات زیست محیطی و تهیه پیوست فرهنگی، اجتماعی و زیست محیطی در معادن دشتی و تنگستان شد.

نماینده شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس خواستار توجه جدی دستگاه های اجرایی به الزامات زیست محیطی و تهیه پیوست فرهنگی، اجتماعی و زیست محیطی در معادن دشتی و تنگستان شد.

 

به گزارش خورموج نیوز سید کمال الدین شهریاری گفت: شهرستان‌های دشتی و تنگستان دارای معادن سرشاری است که بهره برداری و توسعه آنها باعث رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی قابل توجهی خواهد شد ولی این مهم بدون توجه و رعایت الزامات اجتماعی و زیست محیطی در جهت توسعه پایدار عمل نخواهد کرد.

 

وی بیان کرد: شهرستان های دشتی و تنگستان در طول سالهای متمادی از عدم توسعه اقتصادی و نرخ بالای بیکاری رنج برده است و بر همه مسئولان فرض است تا با استفاده از تمام ظرفیت های بالقوه، سیمای اقتصادی این دو شهرستان را از وضعیت فعلی خارج کنند.

 

نماینده شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس تصریح کرد: علی‌رغم تمامی مشکلاتی که دولت با آن دست و پنجه نرم می کند، تمامی تلاش های این دوره نمایندگی مجلس علاوه بر توسعه زیرساخت‌ها و امکانات ورزشی و بهداشتی و درمانی، به توسعه زیرساخت‌هایی که رونق اقتصادی را به دنبال خواهد داشت متمرکز شده است و توجه به توسعه راه‌ها و احداث راه آهن در دو شهرستان و توسعه بنادر و شیلات در بخش های دلوار و کاکی، توسعه کشاورزی در بخش مرکزی تنگستان و شنبه و طسوج و همچنین توسعه ظرفیت های بالقوه معدنی از آن جمله بوده است.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه همه این اقدامات بدون توجه به الزامات زیست محیطی ابتر است، افزود: ما تلاش کرده ایم تا به هر طریق ممکن توجهات مسئولین کشوری را به ظرفیت های بالای دو شهرستان جلب کنیم و اکنون که فصلی جدید در تاریخ اقتصادی دو شهرستان در حال رقم خوردن است، لازم است دستگاه های اجرایی توجهات لازم را به الزامات زیست محیطی و تهیه پیوست های فرهنگی، اجتماعی و زیست محیطی برای این پروژه ها داشته باشند.

بیشتر بخوانید
بودجه ۱۰۰ میلیارد ریالی برای سد باهوش اهرم در بودجه سال ۹۷

 

شهریاری با اشاره به اخذ گزارش اخیر از فرمانداری دشتی که نشان می دهد میزان اشتغال نیروهای بومی شهرستان در کارخانه سیمان مند حدود ۷۰ درصد است، افزود: این آمار قانع کننده نیست و این میزان نه تنها در این کارخانه بلکه در تمامی پروژه های در حال انجام دو شهرستان باید حداقل به بیش از ۹۰ درصد برسد و لازم است مسئولان نظارت بیشتری اعمال کنند چراکه این موضوع مهمترین وجه این پروژهاست که تلاش بسیاری برای شروع آن انجام شده است.

 

نماینده دشتی و تنگستان تاکید کرد: توجه به اشتغال نیروهای بومی جهت کاهش آمار بیکاری دو شهرستان، عدم آلودگی و تخریب محیط زیست، استفاده از متخصصین و سرمایه گذاران بومی و بکارگیری تکنولوژی های نوین در انجام پروژه های دو شهرستان منجمله احداث راه ها و راه آهن، احداث سدهای باغان، دشت پلنگ، خاییز، باهوش و توسعه بنادر لاور، بوالخیر، عامری، محمد عامری، دلوار و دیگر بنادر و معادن و مزارع و باغات شهرستان های دشتی و تنگستان ضروری است.

منبع
مهر
پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید