کد خبر:4468
پ
629950_orig
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد دشتی مطرح کرد؛

اقتصاد دشتی باید بر اساس اقتصاد فرهنگ باشد

حمید زارعی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی: دشتی با سابقه و ظرفیت فرهنگی که دارد باید اقتصادش مبتنی بر اقتصاد فرهنگ باشد.

حمید زارعی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی: دشتی با سابقه و ظرفیت فرهنگی که دارد باید اقتصادش مبتنی بر اقتصاد فرهنگ باشد.

به گزارش خبرنگار خورموج نیوز؛ سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی در سومین نشست شورای اداری این شهرستان با بیان اینکه فرهنگ در ارتباط و گفت وگو رشد کرده و هدف ما نیز در حوزه فعالیت فرهنگی تفاهم به جای تخاصم است، اظهار داشت: خوشحالیم که در دشتی کتاب تبدیل به دغدغه و رویداد شده و پایدارترین میراث بشر کتاب است. حتی اگر بخواهیم کشاورزی و صنعت نیز پیشرفت کند منوط به افزایش دانش و کتاب خوانی می باشد.

حمید زارعی با اشاره به اینکه طی سه سال گذشته با شناسایی ظرفیت های فرهنگی و هنری شهرستان دشتی، ظرفیت ها را تقویت و رهبری نموده و مهم ترین اقدام ما تغییر نگرش بوده، افزود: ماموریت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را افزایش و گسترده تر نموده و ثبت ملی آثار طبیعی و ناملموس و توجه به حفظ و احیای آن، عمومی سازی فضای فرهنگی، ایجاد بوم گردی روستایی و کسب افتخارات ملی و مهم، نتیجه یک برنامه ریزی دقیق می باشد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی در پایان بیان داشت: شهرستان دشتی با سابقه و ظرفیت فرهنگی که دارد باید اقتصاد آن مبتنی بر اقتصاد فرهنگ باشد و گذرهای فرهنگ و هنر در شهرهای دشتی احداث گردد.

در ادامه این نشست همچنین سیدکریم موسوی، مسئول انجمن سینمای جوان شهرستان دشتی نیز با اشاره به اینکه این انجمن در سال های اخیر بیش از دویست عکاس تربیت کرده و با هنرشان معرف آثار و آئین های دشتی بوده اند، اظهار داشت: درخواست ما از ادارات شهرستان این است که در سال حمایت از کالای ایرانی با خرید آثار هنرمندان عکاس مشوق هنرمندان دشتی باشند.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید