کد خبر:4598
پ
هواشناسی
اداره کل هواشناسی استان بوشهر خبر داد؛

افزایش دما از دوشنبه/ پیش بینی دمای بالای ۵۰ درجه در مناطق غیرساحلی

راستگو، کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر: دمای هوا از دوشنبه به ویژه در مناطق غیرساحلی افزایش می‌یابد. تا نوزدهم خردادماه مناطق شمالی و مرکزی خلیج فارس مواج و متلاطم بوده و شرایط برای ترددهای دریایی در این مناطق مناسب نیست.

 

به گزارش خورموج نیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیمای مرکز بوشهر، کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: دمای هوا از روز دوشنبه به ویژه در مناطق غیرساحلی افزایش می یابد.

زهرا راستگو افزود: اوج گرما در روزهای چهارشنبه تا جمعه خواهد بود و ممکن است دما در مناطق غیرساحلی مانند شهرستان‌های دشتی و دشتستان، از ۵۰ درجه سانتیگراد فراتر رود.

وی با بیان اینکه در مناطق ساحلی نیز دما بین ۴۰ تا ۵۰ درجه سانتیگراد پیش بینی شده، تصریح کرد: افزایش بادهای شمال غربی سبب افزایش نسبی دما در روزهای پایان هفته خواهد شد.

راستگو اضافه کرد: از ظهر چهارشنبه وزش باد غربی به نسبت شدید بر روی خلیج فارس آغاز می‌شود که به تناوب تا شنبه ۱۹ خردادماه، ادامه می‌یابد.

وی اظهار داشت: بر این اساس، طی این مدت مناطق مرکزی و شمالی خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود و شرایط برای ترددهای دریایی در این مناطق مناسب نیست.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر در پایان افزود: گردوخاک محلی نیز یکی از پدیده‌های جوی در این هفته پیش بینی می گردد.

بر این اساس به همراهان گرامی رسانه خورموج نیوز و شهروندان عزیز توصیه می شود، تدابیر لازم و جدی برای مصرف بهینه آب و برق طی روزهای گرم فصل تابستان اندیشیده شود و برای مراقبت از سلامتی خود و پیشگیری از گرمازدگی از ترددهای غیرضروری در ساعات گرم روز خودداری فرمایید.

کلیدواژه : دشتستاندشتیدما
پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید