کد خبر:4278
پ
نشست خبری ریس شبکه بهداشت
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی مطرح کرد؛

افتتاح و کلنگ‌زنی ۴ میلیارد ریال پروژه سلامت در دشتی/ استخدام ۳۴ نفر در حوزه بهداشت در سال گذشته

بحرانی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی: در هفته سلامت دو پروژه عمرانی با اعتبار ۴ میلیارد ریال افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد. از مادران نوزادان متولد فروردین ماه ۹۷ تجلیل خواهد شد. در حال حاضر ۲۲ درصد جمعیت جوانان دچار اضافه وزن و چاقی می باشند. در ۷ مرکز خدمات جامع سلامت دشتی یکصد و ۱۳ هزار و هشتاد نفر ویزیت شدند.

بحرانی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی: در هفته سلامت دو پروژه عمرانی با اعتبار ۴ میلیارد ریال افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد. از مادران نوزادان متولد فروردین ماه ۹۷ تجلیل خواهد شد. در حال حاضر ۲۲ درصد جمعیت جوانان دچار اضافه وزن و چاقی می باشند. در ۷ مرکز خدمات جامع سلامت دشتی یکصد و ۱۳ هزار و هشتاد نفر ویزیت شدند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در نشست خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به اینکه از یکم الی هفتم اردیبهشت ماه هفته سلامت نامگذاری شده، اظهار داشت: در آغاز هفته سلامت، در مرکز جامع خدمات سلامت روستای درازی با همکاری اداره ارشاد دشتی افتتاح قفسه کتاب در راستای انجام اقدامات فرهنگی، فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به بیماران و همراهان بیمار صورت گرفت. کتاب ها عمومی و بهداشتی و درمانی بوده و در جهت بالا بردن آگاهی مردم می باشد.

اصغر بحرانی دیگر برنامه های شاخص طی هفته سلامت را برگزاری نشست خبری با اصحاب رسانه و نشست شورای سلامت دشتی با حضور فرماندار محترم و مدیران عنوان، و بیان داشت: در هفته سلامت خانه بهداشت روستای وراوی با اعتبار دو میلیارد ریال افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید. همچنین عملیات اجرایی اورژانس جاده‌ای شهر کاکی نیز با اعتبار دو میلیارد ریال آغاز خواهد شد.

وی از برگزاری همایش سفیران سلامت با همکاری ادارات آموزش و پرورش و ورزش و جوانان دشتی خبر داد و گفت: با برگزاری نشستی با فرماندار، شهردار، رئیس شورا و امام جمعه خورموج، در راستای ترویج فرزندآوری و نیز در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر افزایش تعداد فرزندان، طی آئینی از مادران نوزادانی که در فروردین ماه متولد شده اند و خانواده آنان تجلیل خواهد شد.‌


http://www.khormouj-news.ir/wp-content/uploads/2018/04/%D9%86%D8%B4%D8%B3%D8%AA-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D8%B1%DB%8C%D8%B3-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA.jpg


بحرانی همچنین از احداث سومین پانسیون ۶ واحدی با اعتبار ۱۰ میلیاردی ویژه متخصصین خبر داد و اضافه کرد: با پیگیری های دکتر شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی مبلغ یک میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی وزارت بهداشت جهت احداث این پانسیون جذب شده است. همچنین به زودی شاهد کلنگ زنی یک پانسیون دو واحدی پرستاری نیز از محل اعتبارات استانی و ۳ درصد نفت خواهیم بود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی با اشاره به پیگیری های دکتر شهریاری جهت تخصیص اعتبارات بیمارستان معین تصریح نمود: تاکنون از محل بیمارستان معین نفت یک میلیارد و ۷۰ میلیون تومان تخصیص یافته و به زودی بخش های «آی سی یو» و «ان آی سی یو» بیمارستان زینبیه خورموج با تعداد ۸ تخت کلنگ زنی می گردد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۷ درصد جمعیت را جمعیت میانسال تشکیل می دهد که قطعا همین جمعیت طی چند سال آینده به سمت جمعیت سالمند پیش خواهد رفت٬ افزود: جمعیت سالمند در حال حاضر ده درصد و جمعیت کودکان ۹ درصد است که باید سیر تعادلی بین جمعیت کودکان٬ نوجوانان و جوانان حفظ و طی گردد تا تعادل در میان نیروی کار جامعه نیز حفظ شود.

بحرانی از نشست با سفیران سلامت٬ رابطین سلامت و داوطلبین سلامت و آموزش در زمینه تغذیه سالم به آنان خبر داده و عنوان نمود: موضوع اضافه وزن و چاقی مشکل آفرین شده و در حال حاضر حدود ۲۲ درصد جمعیت جوانان دارای اضافه وزن و چاقی می باشند.

وی منشا اکثر بیماری ها را اضافه وزن و چاقی عنوان، و بیان داشت: زیربنا و اساس بیماری های دیابت، فشارخون، بیماری های قلبی، ناراحتی های گوارشی و در پی آن سرطان، اضافه وزن و چاقی است، بنابراین در شورای سلامت بعدی آموزش تغذیه سالم، سبک زندگی سالم و راهکارهای لازم برای کنترل روند افزایشی اضافه وزن و چاقی مطرح خواهد شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی با بیان اینکه در طول هفته سلامت یک روز را به خدمات ویزیت رایگان در مناطق دوردست اختصاص داده شده، به عوامل مرگ و میر در سال ۹۶ در شهرستان دشتی اشاره، و اعلام نمود: اولین علت مرگ و میر در شهرستان و استان بیماری های قلبی و عروقی به میزان ۴۳/۱۵ صدم درصد است که منشا آن نیز چاقی و اضافه وزن است.

وی دومین علت مرگ و میر را سرطان و به میزان ۱۱/۵۷ صدم درصد عنوان کرده و سومین علت را بیماری های غدد و متابولیک، به میزان ۶/۶ دهم درصد نظیر دیابت، تیروئید، پاراتیروئید و فشارخون دانست. همچنین میزان مرگ و میر به علت سوانح و حوادث ترافیکی ۵/۹ دهم درصد می باشد.

بحرانی همچنین به برخی از خدمات بهداشتی شبکه بهداشت دشتی اشاره، و تصریح کرد: به طور کلی ویزیت پزشک در هفت مرکز خدمات جامع سلامت دشتی یکصد و ۱۳ هزار و ۸۰ نفر ثبت شده است.
همچنین در قالب طرح دهگردشی در روستاها به یک هزار و ۹۹۶ نفر خدمات بهداشتی ارائه شده است.

وی ۲۵ درصد مؤلفه های سلامت را در اختیار وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی و شب که بهداشت و درمان و ۷۵ درصد مؤلفه ها را نیز در اختیار سایر نهادها، ادارات و خود مردم عنوان، و افزود: علاوه بر بسیج جامعه پزشکی که در چندین مورد پزشکان عمومی و تخصصی به مناطق محروم دشتی مراجعه کرده و خدمات رایگان در مراکز خدمات و خانه های بهداشت ارائه نمودند، ۷۰ الی ۸۰ درصد خدمات شبکه بهداشت نیز برای مردم و عموم رایگان صورت می گیرد.

بحرانی در اشاره به ارائه خدمات بهداشتی به مدارس خاطرنشان کرد: طی سال گذشته حدود ۴۰۰ میلیون تومان در ارائه خدمات بهداشت در مدارس هزینه شده و در اجرای عملیات وارنیش، در هر مرحله بیش از ۹ هزار نفر دانش آموز تحت پوشش قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه حدود ۱۶ میلیون تومان جهت ارائه خدمات دندان پزشکی به عشایر سطح شهرستان دشتی هزینه شده است، اضافه کرد: تاکنون حدود دو هزار نفر دانش آموز و به طور روزانه ۴۰ نفر در کلینیک شهید الیاس احمدی خورموج خدمات و آموزش دریافت کرده اند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در پایان ضمن اشاره به مراجعه ۳۴ هزار نفر طی سال ۹۶ در حوزه بهداشت،از جذب و به کارگیری تعداد ۵ نفر نیروی کارشناس آزمایشگاهی در قالب طرح پزشک خانواده طی سال گذشته اشاره و افزود: به طور کلی طی سال ۹۶ در حوزه بهداشت به تنهایی تعداد ۳۴ نفر استخدامی و جذب داشته ایم.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید