کد خبر:7795
پ
دکتر بحرانی
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی؛

اعطای مهلت ۴۸ ساعته برای جمع‌ آوری قلیان‌ ها از اماکن مذهبی شهرستان دشتی

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی از مهلت ۴۸ساعته جهت جمع آوری دخانیات از اماکن‌مذهبی شهرستان اعم ازحسینیه ها، مساجد و تکایا خبر داد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی از مهلت ۴۸ساعته جهت جمع آوری دخانیات از اماکن‌مذهبی شهرستان اعم ازحسینیه ها، مساجد و تکایا خبر داد.

 

 

به گزارش  خورموج نیوز به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتی؛ دکتر اصغر بحرانی گفت: بر اساس قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات مصوب سال ۱۳۸۵ و آیین نامه اجرایی هیئت وزیران مصوب مهرماه سال ۱۳۸۶ ؛ عرضه و استعمال دخانیات در اماکن عمومی از جمله اماکن متبرکه دینی مطلقاً ممنوع است.

وی افزود: دانشگاه های علوم پزشکی کشور دبیر این برنامه هستند.

 

 

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی با اشاره به نقش قلیان و سایر دخانیات در بروز سرطان بعنوان یکی از مهمترین عوامل مرگ و میر دراستان و شهرستان افزود: درراستای حفظ سلامت مردم در سالهای اخیر ، دخانیات بویژه قلیان از اماکن عمومی بویژه حسینیه ها ،مساجد، پارک ها و رستوران های شهرستان جمع آوری شده اما در مساجد برخی مناطق روستایی همچنان مشاهده می شود.

 

 

وی تصریح کرد: در تاریخ بیست و پنجم شهریور ماه ۹۷ اخطاریه بهداشتی ۴۸ ساعته برای بانیان و هیئت امناء اماکن مذهبی صادر خواهد شد و بعد از مهلت مقرر به استناد قانون جامع کنترل و مبارزه با دخانیات و ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی، خاطیان به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان دشتی معرفی خواهند شد.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید