کد خبر:4156
پ
صنعت،معدن و تجارت
رئیس صنعت، معدن و تجارت دشتی مطرح کرد؛

اعطای مشوق های بیمه‌ به کارفرمایان به‌ شرط بکارگیری نیروی جدید

رزمی، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی: کلیه کارگاه‌ها و مؤسسات در صورت بکارگیری نیروی کار جدید مشمول استفاده از مشوق بیمه‌ای خواهند شد.

رزمی، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی: کلیه کارگاه‌ها و مؤسسات در صورت بکارگیری نیروی کار جدید مشمول استفاده از مشوق بیمه‌ای خواهند شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی امروز در حاشیه برگزاری نشست اجرای طرح مشوق‌های بیمه کارفرمایی در شهر خورموج، اظهار داشت: طبق ابلاغ دستورالعمل اجرایی طرح مشوق‌های بیمه کارفرمایی مصوب هیات وزیران و بر اساس ماده (۲) کلیه کارگاه‌ها و مؤسسات مشمول این دستورالعمل، در صورت بکارگیری نیروی کار جدید مشمول استفاده از مشوق بیمه‌ای حداکثر به مدت دو سال خواهند شد.

داریوش رزمی افزود: طبق بند دو ماده (۳) حداکثر ۳۴ سال سن، طبق بند (۲) ماده (۳) عدم سابقه بیمه تأمین اجتماعی بیش از یک سال قابل ثبت‌نام، طبق بند (۵) ماده (۳) سپری شدن حداقل سه ماه از ثبت‌نام در مراکز کاریابی خصوصی دارای مجوز و طبق بند (۲) ماده (۴) دارای کد بیمه کارگاهی و دارای حداقل دو نفر تحت پوشش بیمه، از دستورالعمل های اجرایی این مصوبه می باشد.

وی با بیان اینکه تمامی تسهیلات پرداختی یا قابل پرداخت شبکه بانکی کشور، به آن دسته از مشمولین پرداخت می‌شود که طی سال ۱۳۹۶ در چارچوب مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و شورای پول و اعتبار، برای تقویت تولید ملی از دستگاه و یا مرجع مسئول معرفی شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه کلیه کارگاه‌های تولیدی و خدماتی دارای مجوز کسب‌وکار، در صورت استخدام بیکاران دارای مدرک لیسانس و بالاتر که در مرکز کاریابی و مشاوره شغلی ثبت‌نام نموده‌اند، به مدت دو سال از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما معاف می‌شوند، تصریح کرد: این طرح مشروط بر این ‌است که لیست بیمه ارسالی آن‌ها به سازمان تأمین اجتماعی بعد از استخدام نیروی کار جدید نسبت به قبل از استخدام فارغ‌التحصیلان دانشگاهی افزایش‌یافته باشد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی با تأکید بر اینکه مشمول این مشوق، به ازای هر دو نفر بیمه‌شده، صرفاً مجاز به استخدام یک نفر نیروی کار دارای مدرک دانشگاهی می باشد، افزود: بیکاران دارای مدرک کارشناسی و بالاتر که حداقل سه ماه از ثبت‌نام آن‌ها در مرکز کاریابی و مشاوره‌ای سپری ‌شده، می‌توانند در کارگاه‌های تولیدی و خدماتی استخدام٬ و مشمول مشوق‌های بیمه‌ای فوق
گردند.

وی حداکثر سن برای مقطع کارشناسی را ۲۵ سال، مقطع کارشناسی ارشد ۲۸ سال و برای مقطع دکترا ۳۲ سال عنوان و اضافه کرد: به حداکثر سن دانش‌آموختگان جویای کار پسر که دوره خدمت نظام‌ وظیفه را گذرانده‌اند دو سال اضافه می‌شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی در پایان خاطرنشان کرد: دانش‌آموختگان دانشگاهی که مدت یک سال یا بیشتر سوابق بیمه‌ای دارند از شمول این مشوق خارج هستند و دانش‌آموختگان دانشگاهی پسر نیز باید دارای کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت نظام‌وظیفه باشند.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید