کد خبر:4307
پ
مشتاقی
در گفتگوی رئیس ادار کار با خورموج نیوز مطرح شد؛

اعطای بیش از ۱۶ میلیارد تومان تسهیلات در قالب طرح های فراگیر ملی و روستایی و عشایری در دشتی/ تشریح برنامه های هفته کار و کارگر

مشتاقی، رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان دشتی: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری امسال را با نام حمایت از کالای ایرانی مزین فرمودند، اقتصاد مقاومتی به معنای مقاوم سازی پایه های اقتصاد و تلاش در راستای کاهش آسیب های اقتصادی می باشد. بیش از ده هزار نفر کارگر در شهرستان دشتی مشغول به کار می باشند. حدود چهارصد و ۷۲ شرکت تعاونی در دشتی راه اندازی شده که توانسته هشت هزار و ۹۶۸ فرصت شغلی را ایجاد نماید.

مشتاقی، رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان دشتی: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری امسال را با نام حمایت از کالای ایرانی مزین فرمودند، اقتصاد مقاومتی به معنای مقاوم سازی پایه های اقتصاد و تلاش در راستای کاهش آسیب های اقتصادی می باشد. بیش از ده هزار نفر کارگر در شهرستان دشتی مشغول به کار می باشند. حدود چهارصد و ۷۲ شرکت تعاونی در دشتی راه اندازی شده که توانسته هشت هزار و ۹۶۸ فرصت شغلی را ایجاد نماید.

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان دشتی در گفتگو با خبرنگار خورموج نیوز اظهار داشت: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری امسال را با نام حمایت از کالای ایرانی مزیّن فرمودند، اقتصاد مقاومتی به معنای مقاوم سازی پایه های اقتصاد و تلاش در راستای کاهش آسیب های اقتصادی، کم کردن وابستگی به اقتصاد تک محصولی و تقویت تولید می باشد.

یدالله مشتاقی افزود: چنانچه تولیدات یک جامعه از حمایت برخوردار شده و بخش های کشاورزی و صنعت رشد موزون نماید، خدمات متناسب با عوامل استاندارد اقتصادی ترقی نموده و شاهد توسعه ای متوازن خواهیم بود. در نتیجه زیربناهای یک اقتصاد سازنده تقویت خواهد شد که برای رسیدن به این مهم لازم است فرهنگ اقتصادی یعنی باورهای علمی، اجتماعی و اقتصادی بر محور تدبیر و تعامل ایجاد و تقویت گردد.

وی با بیان اینکه باید تلاش کرد تا آسیب های اقتصادی را کاهش داده و با به حداقل رساندن بیماری های اقتصادی دردهای مبتلا به این بخش را مداوا نمائیم، تاکید کرد: تولید است که راه را بر ورود کالاهای خارجی و غیرضروری بسته و جامعه را به سوی استقلال اقتصادی هدایت می کند. اشتغال امری است که به افراد جامعه بلندطبعی، آزادگی، استقلال و سربلندی می بخشد.

مشتاقی اضافه کرد: در معارف دینی نه تنها از عنصر کار به عنوان یک اصل برای گذران زندگی و تامین معیشت مادی یاد شده بلکه به اثرات اخلاقی و نقش آن در ساختمان شخصیت یک مسلمان هم توجه خاص شده است٬ که به فرموده مقام معظم رهبری ایجاد شغل عبادت است.

رئیس اداره کار٬ تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه بیش از ۱۰ هزار نفر کارگر در سطح شهرستان دشتی مشغول به کار می باشند‌، بیان داشت: حدود چهارصد و ۷۲ شرکت تعاونی در سطح شهرستان دشتی راه اندازی شده که توانسته هشت هزار و ۹۶۸ فرصت شغلی را ایجاد نماید.

وی با بیان اینکه در سال گذشته به ۸۶ مورد از شکایات بین کارگر و کارفرما رسیدگی شده و بیش از ۶۰ درصد موارد به سازش طرفین ختم گردید، افزود: در حال حاضر حدود ۹۰ نفر از مزایای بیمه بیکاری استفاده می کنند.

وی با اشاره به اینکه یک میلیارد و ۲۱۵ میلیون تومان با محوریت ۷ دستگاه اجرایی در بحث مشاغل خانگی تسهیلات با عاملیت بانک رفاه کارگران و بانک ملی شهرهای خورموج و کاکی برای متقاضیان فراهم شده، تصریح کرد: بیش از ۱۶ میلیارد تومان در سال گذشته تسهیلات در قالب طرح فراگیر ملی و روستایی و عشایری پرداخت شده و برای یکصد و ۳۷ نفر اشتغال زایی داشته است.


http://www.khormouj-news.ir/wp-content/uploads/2018/04/%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D9%82%DB%8C1.jpg


مشتاقی همچنین به کسب رتبه استانی این مرکز در مسابقات قرآنی اشاره و عنوان داشت: در بخش فرهنگی در سال ۹۶ رتبه برتر قرآنی در رشته قرائت را در سطح استان کسب نمودیم.

وی خاطرنشان کرد: در همه شرکت های منطقه نماینده کارگری انتخاب شده و انجمن های صنفی کارگری در شهرستان تشکیل شده که به عنوان مدیر برتر استانی و همچنین اداره برتر استانی از بین ۱۱ اداره استان معرفی شدیم.

وی با بیان اینکه دوره های کارورزی برای ۷۸ نفر برگزار نمودیم که اکثریت کارورزان بعد از گذراندن دوره در شرکت های منطقه مشغول آموزش و جذب واحد ها شدند، افزود: دوره های آموزشی آسیب های اجتماعی و مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر در روستاهای درازی و بادام زار و شرکت های تابعه برگزار شد. همچنین آموزش در بخش توانمندسازی٬ اشتغال و تسهیلات روستایی همراه با برگزاری جلسات ترویج فرهنگ کار و کارگری و تاسیس تعاونی روستایی برگزار شده است.

مشتاقی هفته کار و کارگر را به جامعه کارگری شهرستان دشتی تبریک گفته و برنامه های هفته کار و کارگر در دشتی را غبارروبی و عطرافشانی قبور شهدا، برگزاری مسابقات ورزشی٬ بازدید از شرکت ها و تعاونی ها، دیدار با فرماندار و امام جمعه، تکریم دو خانواده شهید کارگر، تقدیر از کارگران نمونه شرکت های تحت پوشش، برگزاری همایشی با رویکرد کار و کارگر، ایراد خطبه در نماز جمعه توسط امام جمعه شهر خورموج به مناسبت هفته کار و کارگر و هماهنگی جهت حضور کارگران در نماز جمعه، اجرای برنامه نقالی کودکان خردسال برای کارگردان و نصب بنر و پلاکارد با موضوع هفته کار و کارگر برشمرد.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید