کد خبر:8422
پ
عبدالله نادری

اعضای شورای آموزش و پرورش دشتی زمینه جذب کمک های مردمی را فراهم کنند

در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دشتی که با حضور شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی٬ فرماندار دشتی٬ شهردار خورموج و رئیس آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد٬ بر تجهیز و نوسازی مدارس شهرستان تاکید شد.

در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دشتی که با حضور شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی٬ فرماندار دشتی٬ شهردار خورموج و رئیس آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد٬ بر تجهیز و نوسازی مدارس شهرستان تاکید شد.

 

 

فرماندار دشتی در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دشتی با بیان اینکه در این مدت تعداد ۲۲۷ کلاس درس به سیستم سرمایشی و تعداد ۳۵ کلاس درس به سیستم گرمایشی مجهز شده٬ تصریح کرد: طی این مدت کارهای خیلی خوبی در حوزه آموزش و پرورش در سطح شهرستان صورت گرفته اما انتظار داریم اعضا در زمینه جذب مشارکت های مردمی اهتمام ویژه ای داشته باشند.

 

عبدالله نادری از احداث تعداد ۹۱ کلاس درس با مشارکت خیرین در دشتی خبر داد و افزود: در حال حاضر ۴۰ درصد کلاس های درس در سطح دشتی هوشمند سازی شده و مبلغ ۵ میلیارد ریال اعتبار نیز برای تجهیز مدارس پیش بینی شده که تاکنون ۵۰ درصد آن تخصیص یافته است.

 

فرماندار دشتی با اشاره به اینکه با توجه به شرایط کنونی کشور ضرورت دارد که اعتبارات در محل های مورد نیاز هزینه شود٬ اصافه کرد: از ظرفیت های شهرستان در جهت توسعه آموزش به نحو مطلوب استفاده شود. یکی از اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش توسعه مهارت های آموزشی است که می طلبد توجه جدی به این مقوله صورت بگیرد.

 

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دشتی نیز در ادامه از تلاش های نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی٬ فرماندار دشتی و شهردار خورموج در حوزه آموزش و پرورش تقدیر نموده و اظهار داشت: تعداد ۸ مدرسه در شهر خورموج تخریبی می باشد. همچنین تعداد ۸ مدرسه تخریبی روستایی است که مدرسه شهید مقاتلی چاووشی٬ شهید فرهود درازی٬ شهید سلیمی و شهید فقیه حسینی در چارک٬ امام حسن عسکری(ع) در کشتو٬ شهید قرنی کُناربندک شهید نادری محمدآباد و هاجر احمدی در مل گل از جمله این مدارس می باشد.

بیشتر بخوانید
جهت گیری آموزش ها در دشتی به سمت اشتغال و کارآفرینی باشد

 

حسینی با تاکید بر اینکه مدارس شهرستان در زمینه تجهیز به وسایل سرمایشی نیازمند نگاه ویژه هستند٬ افزود: با توجه به استقرار پایه دوازدهم٬ تجهیزات آموزشی مورد نیاز این پایه بطور کافی وجود ندارد.

 

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دشتی در پایان خواستار بهره مندی شهرستان دشتی از طرح نخبه پروری شد و اضافه کرد: اگر احیانا طی سال های گذشته شهرستان دشتی در حد یک اسم در این طرح قرار گرفته نیز٬ آن طور که باید شفاف سازی نشده و هنوز در حدود ۱۰۰ میلیون تومان بدهی به اساتید و دبیران آموزش و پرورش داریم که متاسفانه پرداخت نشده و انتظار داریم توسط نماینده محترم مردم در مجلس پیگیری٬ و دشتی نیز در این طرح قرار بگیرد.

 

در این نشست همچنین احمد شیخیانی شهردار خورموج از ریاست آموزش و پرورش و معاونان و همچنین نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی و مسئولین دفتر ایشان در دشتی و تهران بخاطر پیگیری مسائل شهرستان از طریق مدیران اجرایی دشتی و ارائه رهنمودهای لازم به آنان قدردانی نموده و بیان داشت: امسال برای اولین بار برگزاری مراسم گرامیداشت روز معلم و تقدیر از معلمان توسط شورای اسلامی و شهرداری خورموج صورت می گیرد.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید