کد خبر:4247
پ
مدیر کل بحران بوشهر
در حاشیه وقوع زلزله دشتی مطرح شد؛

اعزام گروه های مختلف به مناطق زلزله زده جهت برآورد خسارت

قائدی، مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر: گروه های متعدد به روستاهای منطقه زلزله زده کاکی برای برآورد خسارت های احتمالی اعزام شدند. ۵۷ درصد بناها در شنبه و طسوج بازسازی شده و همین از افزایش خسارات جلوگیری کرده است. کلیه نیروهای امداد و نجات به حالت آماده باش درآمدند.

قائدی، مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر: گروه های متعدد به روستاهای منطقه زلزله زده کاکی برای برآورد خسارت های احتمالی اعزام شدند. ۵۷ درصد بناها در شنبه و طسوج بازسازی شده و همین از افزایش خسارات جلوگیری کرده است. کلیه نیروهای امداد و نجات به حالت آماده باش درآمدند.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر در حاشیه برگزاری نشست ستاد مدیریت بحران در دشتی با اشاره به اینکه گروه های مختلف به مناطق زلزله زده دشتی اعزام شدند، اظهار داشت: گروه های اعزامی در حال حاضر در مناطق زلزله زده به ویژه روستاهای بنیاد، باغ شور، شیخیان، شنبه و طسوج می باشند. همچنین گروه هایی از میراث فرهنگی و گردشگری و جمعیت هلال احمر استان نیز به منطقه کوه نمک اعزام شد.

قاسم قائدی از استقرار نیروی انتظامی برای رصد اوضاع در منطقه زلزله زده خبر داد و افزود: ۵۷ درصد بناهای مسکونی منطقه زلزله زده به ویژه در بخش شنبه و طسوج بازسازی شده و همین از افزایش خسارات و تلفات جلوگیری کرده است.

وی با بیان اینکه فردا گزارش کامل خسارت های ناشی از وقوع زلزله اعلام می شود، خطاب به مردم استان تاکید کرد: از مردم درخواست داریم که به کانون زلزله در محدوده کوه نمک نروند، هرچند برخی با خودروهای شخصی به این محل رسیده و ازدحام ایجاد نموده اند.

وی در اشاره به آماده باش نیروهای امداد و نجات بیان داشت: با تشکیل جلسه کمیته بحران در شهرستان دشتی، کلیه نیروهای امداد و نجات به همراه دستگاه‌های خدمت‌رسان در حالت آماده‌باش می باشند. پس از زمین‌لرزه ۵/۹ دهم در مقیاس ریشتر که پیش از ظهر امروز شهرستان دشتی و کلیه شهرستان‌های استان بوشهر را لرزاند و سبب وحشت مردم شد، در منطقه زلزله زده حاضر، و مدیریت بحران در سطح شهرستان را در دست گرفتیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر تصریح کرد: بر اساس گزارش‌های فرماندار شهرستان دشتی، بخشداران و دهیاران این شهرستان، تاکنون هیچ‌گونه خسارت مالی و جانی متوجه مردم مناطق زلزله‌زده نشده و با بررسی از منابع محلی متوجه شدیم که در زمان وقوع زلزله در روستاهای پیرامون گنبد نمکی و کانون زلزله، هیچ گروه گردشگری در محل گنبد نمکی حضور نداشته است.

قائدی به عدم حضور عشایر در کوه نمک هنگام وقوع حادثه اشاره و تصریح کرد: در جبهه شرقی گنبد نمکی در بخش شنبه نیز عشایر کوچ خود را از هفته پیش آغاز کرده و در زمان وقوع زلزله عشایر در این کوهستان و مناطق پیرامون سکونت نداشته‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر در پایان اضافه کرد: با توجه به اینکه گنبد نمکی از جاذبه‌های مهم توریستی استان بوشهر به شمار می‌رود و سالانه تورهای مختلف عکاسی و گردشگری در این کوه به سر می‌برند، نگران به خطر افتادن جان افراد در این گنبد بودیم که خوشبختانه امروز گروهی به این بخش وارد نشده‌اند.

کلیدواژه : بحرانزلزلهقائدی
پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید