کد خبر:9336
پ
tqsa_dsc04577
فرماندار دشتی مطرح کرد؛

اعتبارات دشتی در سفر اخیر رئیس جمهور افزایش یافت

نادری، فرماندار دشتی: در سفر اخیر رئیس جمهور اعتبارات بسیارخوبی برای شهرستان دشتی لحاظ شده که با تلاش استاندار محترم ، نماینده محترم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه استان  رقم قابل توجهی بیش از اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان به دشتی اختصاص یافت.

نادری، فرماندار دشتی: در سفر اخیر رئیس جمهور اعتبارات بسیارخوبی برای شهرستان دشتی لحاظ شده که با تلاش استاندار محترم ، نماینده محترم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه استان  رقم قابل توجهی بیش از اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان به دشتی اختصاص یافت.

 

فرماندار دشتی در آیین بزرگداشت مقام معلم و تجلیل از فرهنگیان آموزش و پرورش شهر خورموج که به میزبانی شهرداری و شورای اسلامی این شهر برگزار شد، در اشاره به ارزش علم و معلم با بیان اینکه اگر عزت و کرامت معلم در جامعه حفظ شده و مردم برای علم و معلم ارزش قائل شوند، قطعا آن جامعه می تواند مسیر توسعه و پیشرفت را طی کند، اظهار داشت: جامعه ما نباید به آموزش و پرورش نگاه هزینه ای داشته باشد، بلکه باید نگاه سرمایه ای داشته باشیم. اگر شورای اسلامی خورموج از اعتبارات شهرداری برای آموزش و پرورش خرج کند، هزینه کرد نیست بلکه سرمایه گذاری برای تشویق، دلگرمی و توجه بیشتر معلمین عزیز به دانش آموزان است، که این کوچک ترین اقدامی است که باید صورت بگیرد.

 

عبدالله نادری از همه معلمین، مدیران مدارس و مجموعه آموزش و پرورش شهرستان دشتی تقدیر نموده و افزود: در سال تحصیلی جاری آموزش و پرورش شهرستان دشتی دستاوردهای بسیارخوبی داشته و در زمینه کنکور، رتبه سوم استانی را داریم. همچنین در زمینه راهیابی دانش آموزان به المپیادهای استانی و کشوری و در مسابقات فرهنگی و هنری نیز رتبه بسیارخوبی داریم.

 

وی با بیان اینکه امسال نگاه خاصی به آموزش و پرورش خواهیم داشت، تصریح کرد: برای احداث زمین چمن مصنوعی و اعتبارات جهت تجهیز و تعمیر مدارس کمک خواهیم کرد. از آنجایی که امسال، سال “رونق تولید” نامگذاری شده باید به هنرستان ها نیز توجه ویژه شده و با نگاه به کارآفرینی و کار بتوانیم برخی از نیازمندی های آموزش و پرورش را حل نماییم.

 

نادری به اعتبارات تخصیص یافته به شهرستان دشتی در سفر اخیر ریاست جمهوری به استان بوشهر اشاره نموده و تاکید کرد: در این دوره اعتبارات بسیارخوبی از محل سفر رئیس جمهور محترم برای شهرستان دشتی لحاظ شده است، در صورتی که در سفر قبلی ایشان دشتی حتی یک مصوبه ندارد، اما با تلاش استاندار محترم، نماینده محترم شهرستان های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه استان و هماهنگی که شد رقم قابل توجهی بیش از اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان به دشتی اختصاص یافت که اتفاق بزرگی برای شهرستان محسوب می شود.

بیشتر بخوانید
نظارت بر بازار دشتی تشدید شد

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر شهرستان دشتی مسیر توسعه را دنبال کرده و در حوزه کارآفرینی و سرمایه گذاری، رقم یکصد و ۲۰ میلیارد تومان تنها یک مورد از سرمایه گذاری های انجام شده در شهرستان است، خاطرنشان کرد: ما نباید دنبال حاشیه باشیم، و شورای اسلامی و شهرداری خورموج از انتقادات باکی نداشته باشد. ما باید ظرفیت بالایی داشته و به انتقادات تعمدی و غیرتعمدی توجهی نکنیم، چون در این شرایط اقتصادی که دشمن بر کشور فشار وارد می کند، کار کردن برای مردم امری واجب است.

 

فرماندار دشتی در پایان خطاب به معلمین و فرهنگیان بیان داشت: دانش آموزان را با فرصت ها و تهدیدات فضای مجازی آشنا کنید، ما نباید فضای مجازی را نادیده بگیریم بلکه باید نحوه صحیح استفاده از فضای مجازی و فرصت ها و تهدیدهای آن را به دانش آموزان بگوییم. در راستای فرمایش مقام معظم رهبری (مد ظله) در حوزه اقتصاد مقاومتی، درست مصرف کردن و استفاده صحیح از امکانات و اعتبارات شخصی، امکانات مدرسه و امکانات جامعه را آموزش دهیم. همچنین معلمین عزیز فرهنگ کار و کارآفرینی که نیاز کشور و شهرستان است را تبیین و نهادینه کنند، چون قطعا شکل گیری هر اتفاق فرهنگی از آموزش و پرورش شروع شده و آموزش و پرورش در این زمینه پایه و تاثیرگذار است.

 

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید