کد خبر:4989
پ
مالیات
رئیس امور مالیاتی شهرستان دشتی؛

اختصاص ۸۲ میلیارد ریال به شهرداری‌ها و دهیاری‌های دشتی

رئیس امور مالیاتی شهرستان دشتی گفت: در ۲ ماه نخست امسال از محل اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی ۸۲ میلیارد ریال به حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و امور عشایر شهرستان دشتی واریز شد.

رئیس امور مالیاتی شهرستان دشتی گفت: در ۲ ماه نخست امسال از محل اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی ۸۲ میلیارد ریال به حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و امور عشایر شهرستان دشتی واریز شد.

به گزارش «خورموج نیوز» به نقل از تسنیم؛ حسین کردوانی ظهر امروز در نشست با امام جمعه و مسئولان شهرستان دشتی و بخش کاکی با تاکید بر توجه به زیرساخت‌های عمرانی در شهرها و روستاها اظهار داشت: بخشی از اعتبارات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل ارزش افزوده و عوارض آلایندگی تامین می‌شود که این اعتبار در توسعه زیرساخت‌ عمران شهری و روستایی موثر است.

وی با قدردانی از همکاری مودیان مالیاتی در شهرستان دشتی افزود: مهمترین رویکرد این اداره تعامل با همه فعالان اقتصادی، اصناف و جلب اعتماد و رضایتمندی مودیان مالیاتی شهرستان است.

رئیس امور مالیاتی شهرستان دشتی از پرداخت اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی خبرداد و گفت: در 2 ماه نخست امسال  از محل اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی 82 میلیارد ریال به حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و امور عشایر شهرستان دشتی واریز شد.

کردوانی بیان کرد: در این مدت 36 میلیارد ریال به حساب  شهرداری خورموج سهم شهرداری خورموج ، یک میلیاردریال سهم شهرداری کاکی و مبلغ 3.5 میلیارد ریال سهم شهرداری بادوله بوده است.

وی با بیان اینکه مبلغ 240 میلیون تومان سهم شهرداری شنبه بوده است خاطر نشان کرد: در دو ماه امسال مبلغ 29 میلیارد و 820 میلیون ریال سهم دهیاری‌ها و مناطق عشایری شهرستان دشتی بوده و واریز شده است.

امام جمعه کاکی با اشاره به سرعت و عملیاتی شدن اجرای طرح تحول نظام مالیاتی کشور اظهار داشت: تحولی که اصلاح موفق ساختار اقتصاد، توسعه فعالیت‌های تولیدی و توسعه کیفی بخش خدمات، گسترش پایه‌های مالیاتی و حذف معافیت‌های غیرضرور، برطرف کردن محدودیت‌های بودجه‌ای سازمان، تامین نیروی انسانی، و اتخاذ تمام تدابیر قانونی را به دنبال داشته باشد ضروری است.

حجت‌الاسلام محمد محمدی با تاکید بر فرهنگ‌سازی مبنی بر پرداخت مالیات افزود: اگر ایجاد امنیت، رفاه اجتماعی و گسترش خدمات از مزایای پرداخت مالیات است پس باید با فرهنگ سازی مناسب ، مردم را از مزایای پرداخت مالیات آگاه کرد.

وی بیان کرد: باید شهرداری‌ها ودهیاری‌ها بازگشت ثروت‌های از شهر رفته در قالب توزیع عادلانه تخصصی منفعت عمومی شفاف به مردم بازگو کنند تا مالیات در متن زندگی مردم جا باز کند .

امام جمعه کاکی اتاق شیشه‌ای مالیات و فرایند توزیع عادلانه ثروت‌های مالیاتی را بسیار مهم و ضروری دانست و تصریح کرد: اداره  مالیات شهرستان دشتی دارای مدیری خدوم و کارکنانی پرتلاش  و با تدبیر تاکنون موفق عمل کرده و بازاریان، سرمایه گذاران و متولی امر اقتصاد از بدنه مردم انصافا همکاری شایسته‌ای با این مجموعه دارند.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید