کد خبر:8789
پ
جشنواره قران ۲
گزارش؛

اختتامیه جشنواره استانی فرهنگی هنری قرآن و عترت در خورموج برگزار شد

مراسم اختتامیه جشنواره استانی فرهنگی هنری قرآن و عترت با حضور مسئولین کشوری و استانی و معرفی گروه ها و نفرات برتر در خورموج برگزار شد.

مراسم اختتامیه جشنواره استانی فرهنگی هنری قرآن و عترت با حضور مسئولین کشوری و استانی و معرفی گروه ها و نفرات برتر در خورموج برگزار شد.

به گزارش خورموج نیوز، ایرج دلاوررفیعی ناظر طرح هفته های قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه جشنواره استانی فرهنگی هنری قرآن و عترت استان بوشهر که در شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی برگزار شد، بر مشارکت همه دستگاه های فرهنگی در امر ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه تاکید نموده و اظهار داشت: هفته قرآن و عترت نقش مهمی در گسترش و ترویج فرهنگ قرآنی دارد که امسال در ۵ استان برگزار شده و مورد استقبال مردم به ویژه جامعه قرانی قرار گرفت.

 

در این مراسم همچنین معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه تلفیق هنر با قرآن از مهم ترین فعالیت های مرتبط در زمینه خدمت به قرآن بوده و تلفیق این دو تاثیرگذاری آموزه های قرآنی را بیشتر و عمیق تر می کند، بیان داشت: بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ اثر در رشته های تلاوت، شعر و داستان، فیلم و تئاتر، تجسمی و خوشنویسی، نقالی و قصه گویی، سرود، پامنبری، آواها و نغمات و صنایع دستی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

 

حجت الاسلام عبدالحسین مصلح امام جمعه خورموج نیز با بیان اینکه سرمایه های بزرگ و عظیمی در اختیار ماست که سبک دشتی یکی از سبک های مطرح در عزاداری کشور می باشد، عنوان داشت: نوحه پامنبری ویژه منطقه دشتی بوده و در روستاهای دشتی از اهمیت خاصی در کنار کتاب روضه الشهداخوانی برخوردار است.

بیشتر بخوانید
داشتن روحیه جهادی و خطرپذیری از الزامات کار خبرنگاران است

 

در ادامه حمید زارعی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی با اشاره به اینکه این جشنواره با مشارکت معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج برگزار شده، تصریح کرد: دبیرخانه جشنواره فرهنگی و هنری قرآن و عترت استان بوشهر با دریافت حدود ۶۰۰ اثر در بخش های مختلف سرود، پامنبری، نقالی، قصه گویی، خوشنویسی و نقاشی هیات داوران جشنواره را بر آن داشت تا با دقتی دو چندان نظاره گر آثار شرکت کنندگان باشند.

 

به گزارش پیام عسلویه، در پایان این جشنواره با آرای هیات داوران نفرات برگزیده جشنواره استانی فرهنگی هنری قرآن و عترت در بخش خوشنویسی، نقالی و قصه گویی، سرد، نوحه پامنبری و نقاشی معرفی شدند.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید