کد خبر:2671
پ
۱۰۴۰
در راستای حل مشکل فرهنگیان؛

آیا مشکل ده ساله فرهنگیان خورموج حل خواهد شد/ شورای شهر همچنان پیگیر حل مساله

نصیری، رئیس شورای اسلامی شهر خورموج: اداره کل مسکن و شهرسازی هر گونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی را ممنوع و خلاف قانون اعلام کرد.

نصیری، رئیس شورای اسلامی شهر خورموج: اداره کل مسکن و شهرسازی هر گونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی را ممنوع و خلاف قانون اعلام کرد.

خورموج نیوز؛ رئیس شورای اسلامی شهر خورموج در گفتگو با خبرنگار خورموج نیوز گفت: در پی مکاتباتی که توسط شورای شهر با دفتر فنی استانداری، اداره کل مسکن و شهرسازی و نماینده محترم مردم دشتی و تنگستان انجام شد، اخیرا اداره کل مسکن و شهرسازی در پاسخ به نامه شهردار نامه ای ارسال داشت که عملا همه راه های ممکن را بسته و هر گونه ساخت و ساز و تغییر کاربری در اراضی کشاورزی را ممنوع و آن را خلاف قانون عنوان نمود.

عبدالمهدی نصیری در تصریح این خبر ابراز داشت: در سال ۸۶ تعاونی مسکن فرهنگیان با علم و اطلاع از کاربری زمین اقدام به خرید یک قطعه زمین با کاربری کشاورزی نمود. علیرغم گذشت ده سال از زمان خرید، تاکنون اتفاق خاصی در مورد زمین های فوق الذکر نیفتاده است.

وی در ادامه افزود: شورای جدید بر حسب وظیفه یکی از اولویت های کاری خود را اهتمام جدی و پیگیری جهت رفع موانع موجود از طریق دیدار با نماینده محترم شهرستان طی دو مرحله، و مکاتبه با ایشان قرار داد. همزمان از شهردار خورموج نیز خواسته شد تا از طریق مبادی لازم اقدام نماید.

وی یادآور شد: اینجانب نیز به عنوان رئیس شورا در تاریخ ۲۹ آبان ماه سال جاری با نماینده محترم شهرستان مکاتبه نموده و به منظور اطلاع فرهنگیان دشتی، رونوشت آن را به ادارات مربوطه، تعاونی مسکن فرهنگیان شهرستان دشتی و مدیریت آموزش و پرورش ارسال نمودم.

نصیری در بیان نتیجه پیگیری ها اظهار داشت: اداره کل مسکن و شهرسازی در ۲۹ آذرماه سال جاری در پاسخ به نامه شهردار خورموج عملا هر گونه تغییر کاربری و ساخت و ساز در زمین های مسکن فرهنگیان این شهر را ممنوع اعلام نمود.

بیشتر بخوانید
تقدیر شورای اسلامی شهر خورموج از احمد شیخیانی شهردار خورموج

وی با بیان اینکه از طریق نماینده محترم دشتی و تنگستان پیگیر این مساله در وزارت راه و مسکن و شهرسازی هستیم، ابراز امیدواری کرد از طریق معاون رئیس جمهور یا وزیر به عنوان آخرین راهکار، جهت رفع مشکل فرهنگیان دستور لازم صادر گردد.

وی همچنین در پاسخ به درخواست چندین ساله ساکنین لنگک، در رابطه با ساماندهی درّه ذاکری اضافه کرد: مطالعه و موافقت نامه ها انجام شده و در حال برگزاری مناقصه برای انتخاب پیمانکار هستیم.

نصیری ادامه داد: طی یک ماه گذشته ۶۰ کوچه آسفالت شد که حدود یک چهارم آن در لنگگ بوده و از جنوب دره تاج آباد تا جاده چارک انجام شد.

رئیس شورای اسلامی شهر خورموج افزود: در آینده نیز ادامه بحث آسفالت کوچه ها و سایت شماره (۲) آتش نشانی در دستور کار می باشد. بر روی پیاده رو پل دره تاج آباد نیز با المان هایی زیباسازی انجام خواهد شد.

گفتنی است شهریاری، نماینده مردم دشتی و تنگستان اخیرا طی نشست هایی با مسئولین بخش کاکی٬ مسئولین استانی و در نهایت نشست با مسئولین کشوری توانست مشکل ۳۰ ساله زمین های شهر کاکی را حل کرده و رضایت مندی مردم کاکی را به پرونده مؤفقیت های خود بیفزاید. در پی انجام این مهم توسط شهریاری٬ فرهنگیان خورموج نیز خواستار حل شدن مشکل ده ساله تغییر کاربری اراضی خود توسط ایشان شدند.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید