کد خبر:7979
پ
بوشهر| ۱۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی و فراگیر در دشتی پرداخت شد – اخبار تسنیم
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر:

آموزش ۱۴ هزار نفر برای فاز دوم نیروگاه اتمی و نفت در استان بوشهر

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: تعداد ۱۴ هزار نفر نیروی انسانی توسط مراکز آموزش فنی و حرفه ای برای فاز دوم نیروگاه اتمی و پروژه های نفت در استان بوشهر آموزش می بینند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: تعداد ۱۴ هزار نفر نیروی انسانی توسط مراکز آموزش فنی و حرفه ای برای فاز دوم نیروگاه اتمی و پروژه های نفت در استان بوشهر آموزش می بینند.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در حاشیه نشست بررسی وضعیت مهارت آموزی با شهریاری نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی از آموزش تعداد ۱۴ هزار نفر نیروی انسانی توسط مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در استان بوشهر جهت فاز دوم نیروگاه اتمی و پروژه های نفت در استان خبر داد و بیان داشت: تفاهم نامه ای با تمام پتروشیمی های استان منعقد، و پیش نویس آن تایید شده و منتظر رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور هستی که به امضای ایشان برسد. همچنین برای نخستین بار برای بهره برداری در بخش پروژه های نفتی، ماه گذشته تفاهم نامه منعقد گردید. با توجه به گردشگری های دریایی و صیادی های مدرن و پرورش ماهی در قفس با صنایع دریایی نیز تفاهم نامه ای منعقد شده است.

 

عبدالمجید دراهکی با اشاره به اینکه اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر تعداد ۲۹۰ نفر کارمند دارد که یکصد و ۱۰ نفر از آن‌ها مربی و تعداد ۱۷ نفر در مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان دشتی می باشند، افزود: نخستین جامعه هدف، مهارت آموزی دانشگاه‌ها و توجه به دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی از مراکز آموزش عالی بوده و دومین جامعه هدف ما برای مهارت آموزی، نیروهای مسلح می باشند که سربازان آن پس از اتمام به اشتغال آن‌ها در جامعه توجه شود.

 

وی نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد، بهزیستی و بخشی نیز زندانیان و معتادان بهبود یافته را هدف بعدی مهارت آموزی عنوان، و اضافه کرد: آخرین جامعه هدف ما زنان بی‌سرپرست است که با مهارت آموزی می‌توانند درآمدزایی داشته باشند.

 

دراهکی جامعه هدف اصلی مراکز فنی و حرفه‌ای را افراد ۱۵ سال به بالا دانست و خاطرنشان کرد: بدون رضایت خانواده یکی از اصلی‌ترین جامعه هدف و فرهنگ‌سازی، آشنایی و پذیرش مهارت‌آموزی در ذهن جوانان و نوجوانان و تقلیل آن به دانش آموزان است.

 

وی از آغاز اجرای طرح ایران مهارت با همکاری اداره کل آموزش‌ و پرورش در سراسر استان بوشهر از مهرماه خبر داد و تصریح نمود: وقتی بهره‌وری نیروی کار پایین بوده و جوانان برای ورود به بازار کار با مشکل روبه‌رو هستند، نیاز داریم که در حوزه ارتقای مهارت نیروهای کار و مهارت‌آموزی گام‌های جدیدی از مدارس برای دانش‌آموزان برداریم.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر با بیان اینکه فنی و حرفه‌ای برنامه‌ای را برای برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی و استانداردها بین ۳۰ تا ۶۰ ساعت برای دانش‌آموزان متوسطه اول برنامه‌ریزی می‌کند، اظهار داشت: تفاهم‌نامه ای با وزارت نفت برای آموزش تعداد ۶ هزار نفر و تفاهم‌نامه ای نیز با نیروگاه اتمی بوشهر برای آموزش تعداد ۸ هزار نفر جهت فاز دوم نیروگاه اتمی منعقد گردیده است.

بیشتر بخوانید
ممنوعه بودن 75 درصد دشت‌های استان بوشهر

 

وی همچنین به انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت صدرا اشاره، و تصریح نمود: در شرکت صدرا نیز برای آموزش تعداد یکصد نیروی کار تفاهم‌نامه‌ای منعقد شده که در حال حاضر تعداد ۴۰ نفر در شرکت صدرا مشغول به‌کار می باشند.

 

دراهکی افزود: به سبب عدم تأمین مالی، تفاهم‌نامه بین فنی و حرفه‌ای به‌کندی و یک‌طرفه‌ای پیش می‌رفت و آن چه در حال حاضر، برای دو راکتور جدید نیروگاه اتمی بوشهر انجام می دهیم سه بخش برای این تفاهم‌نامه منعقد شده که در بخش فونداسیون برای تعداد سه هزار نفر اشتغال ایجاد و در مرحله سفت‌کاری نیز تعداد دو هزار و ۷۰۰ نفر آموزش ‌دیده‌اند. پایان کار نیز در بخش ایمنی، ابزار دقیق و نصب ماشین‌آلات نیز به تعداد چهار هزار نفر آموزش داده و در اختیار نیروگاه اتمی قرار می‌دهیم.

 

وی با اشاره به اینکه در نشست با رئیس نیروگاه اتمی بوشهر در بخشی از تأمین تجهیزات که در تفاهم‌نامه آمده بود به توافق رسیدیم که بخشی از نیازهای کارگاه‌ها را از نیروگاه دریافت کنیم، افزود: از نماینده مردم دشتی و تنگستان انتظار داریم در زمینه تأمین مالی اقدام کند تا بتوانیم از ساختمان یک هزار متری خالی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان دشتی در سه کارگاه تخصصی در زمینه آموزش اچ اس ای، تأمین نیروی انسانی نیروگاه اتمی بوشهر و صنایع‌دستی مجهز کنیم.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر با بیان اینکه مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی در آموزش نفت، گاز و پتروشیمی پیشتاز بوده و به مرکز آموزش فنی و حرفه ای تنگستان نیز سوله ای دیگر افزوده می شود، عنوان نمود: برای اشتغال تعداد ۶ هزار نفر نیروی انسانی برای پروژه‌های نفتی تفاهم‌نامه مکمل منعقد شده و منتظر تامین اعتبار از نفت به فنی و حرفه‌ای هستیم که قول مساعد داده‌ شده در زمانی نزدیک این کار صورت گیرد که بخشی از آن در تنگستان و دشتی هزینه می‌شود.

 

وی افزود: تفاهم‌نامه‌ای با تمام پتروشیمی‌هایی که در استان هستند منعقد شده است پیش‌نویس آن مورد تائید واقع‌ شده و منتظر رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور هستیم تا به امضای وی برسد.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر به تشکیل استارت آپ و شرکت‌های کارآفرینی سوق داده می‌شود، تصریح نمود: در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای بین اداره کل فنی و حرفه‌ای و دانشگاه خلیج‌ فارس منعقد می‌شود تا استاندارد یکصد ساعته معرفی، و همه دانشجویان ملزم شوند دروس اختیاری را تحت عنوان استاندارد فنی و حرفه‌ای دریافت نمایند.

منبع: تسنیم

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید