کد خبر:5012
پ
غلامرضا ابراهیمی
عضو انجمن شعر و ادب بوشهر مطرح کرد؛

آئین نکوداشت مقام ادبی ایرج اسدی در بوشهر برگزار شد‌

ابراهیمی، عضو انجمن شعر و ادب بوشهر: مراسم شب شعر از نسل آفتاب با محوریت نکوداشت مقام ادبی مرحوم ایرج اسدی٬ چهره ماندگار شهرستان دشتی در شهر بوشهر برگزار گردید.

ابراهیمی، عضو انجمن شعر و ادب بوشهر: مراسم شب شعر از نسل آفتاب با محوریت نکوداشت مقام ادبی مرحوم ایرج اسدی٬ چهره ماندگار شهرستان دشتی در شهر بوشهر برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار خورموج نیوز؛ عضو انجمن شعر و ادب بوشهر از برگزاری مراسم شب شعر از نسل آفتاب (۴) با محوریت نکوداشت چهره ماندگار ادبی شهرستان دشتی، شادروان ایرج اسدی در شهر بوشهر خبر داد و گفت: مراسم نکوداشت مرحوم اسدی در میان استقبال باشکوه شاعران، ادب دوستان و با حضور خانواده ی ایشان در شهر بوشهر برگزار گردید.

غلامرضا ابراهیمی در وصف شخصیت ادبی مرحوم اسدی افزود: اسدی از نسل اول شعر امروز دیار ادب خیز دشتی، شاعری وارسته و معلمی پیراسته بود که در متن ادبیات و در حاشیه ی خودش می زیست.

وی با بیان اینکه ایرج اسدی بی هیچ تریبون و مجوز رسمی شعر منتشر دیار دشتی بوده،در بیان فعالیت ها و آثار ماندگار ادبی ایشان عنوان داشت: حدود پنج دهه از عمر گرانمایه استاد اسدی وقف تربیت شاعران نسل امروز و میدان داری محافل ادبی دیارش شد. همچنین وی خالق مجموعه ی «یادها و یادواره ها» و «پردیس عشق» می باشد.

ابراهیمی که خود نیز از شاگردان این شاعر فقید و از جمله شاعران کهن دیار دشتی می باشد، تصریح نمود: استاد ایرج اسدی در سحرگاه روز سوم تیرماه سال ۱۳۹۷ پس از تحمل بیماری و در اثر کهولت سن در ۸۰ سالگی چشم از جهان فر‌وبست.

وی در بیان چگونگی برگزاری آئین نکوداشت مقام شادروان اسدی اظهار داشت: در این آئین که با حضور معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شهردار خورموج، رئیس مرکز بنیاد فرزانگان جهاندیده بوشهر، خانه شاعران استان، اصحاب رسانه، نویسندگان و تعدادی از شاگردان آن مرحوم برگزار شد، پس از قدردانی از حضور خانواده اسدی در این مراسم توسط خانم مظفری٬ غزلی زیبا از شادروان ایرج اسدی نیز توسط شاهرخ سروری دکلمه شد.

عضو انجمن شعر و ادب بوشهر اضافه کرد: در ادامه برگزاری این آئین لحظاتی چند رضا معتمد شاعر، مدرس دانشگاه و پژوهشگر هم اقلیمی با ابراز تاسف از برگزاری نکوداشت این شاعر بعد از فوت ایشان، لحظاتی چند در مورد “مرگ اندیشی در شعر شاعران” و نیز شخصیت ادبی این شاعر فقید، به ایراد سخن پرداخت.

گفتنی است در این مراسم مازیار اسدی فرزند مرحوم اسدی نیز از برگزارکنندگان این مراسم قدردانی نموده و همچنین در بخش دیگر این آئین ماندگار، شاعرانی نظیر ابوالقاسم ایرانی، مجید عابدی، اسکندر احمدنیا، سید محسن موسوی میرکلایی،  خلیل شیخیانی، احمد منصوری، نوذر فولادی و اعظم چمکوری به قرائت اشعار خود پرداختند.

همچنین در ادامه برگزاری این آئین فیلم کوتاه مستند تحت عنوان «غروب شبگیر» کاری از سیدکریم موسوی و حمید زارعی از هنرمندان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی پخش شده و در پایان نیز از طرف انجمن شعر و ادب بوشهر از تلاش های صادقانه زنده یاد ایرج اسدی با حضور فرزندان ایشان مازیار و علیرضا تجلیل به عمل آمد.

پایگاه خبری خورموج نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید